Carnikavai un Siguldai Latvijas U16 čempioni vieglatlētikā, medaļa arī Olainei

Ričards Peders (105.), Artis Podziņš (194.). Foto - Romāns Kokšarovs Ričards Peders (105.), Artis Podziņš (194.). Foto - Romāns Kokšarovs

Sestdien un svētdien Liepājā norisinājās Latvijas čempionāts telpās U16 vecuma grupas zēniem un meitenēm. Sacensības notika 24 disciplīnās. Vairākas medaļas, tostarp zelta, aizceļoja arī uz Carnikavu, Siguldu un Olaini.

Pa vienai zelta un sudraba godalgai sacensībās izcīnīja divi Latvijas Bērnu un jauniešu sporta asociācijas pārstāvji no Carnikavas. Ričards Peders triumfēja 60 metru sprintā (7,44 sekundes) un izcīnīja otro vietu 300 metru skrējienā (38,37), kā arī ieņēma sesto vietu 60 metru barjerskrējienā (9,18). Savukkārt Agate Lāce izrādījās labākā tāllēkšanā (5,53) un otrā 60 metru barjerotajā distancē (9,18).

Pie Carnikavas jaunajiem vieglatlētikas talantiem var pieskaitīt arī Pērli Austru Veidi, kura bija ceturtā 60 metru skrējienā (8,18) un sestā 300 metros (43,39), liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija.

Olaines vieglatlētikas klubu Latvijas U16 čempionātā vissekmīgāk pārstāvēja Marta Čunčule, kura izcīnīja bronzas medaļu augstlēkšanā (1,63) un piekto vietu lodes grūšanā (10,67).

Piecas medaļas tika Siguldas sporta skolas audzēkņiem, tajā skaitā čempioņu tituls meitenēm un vicečempionu tituls puišiem 4x200 metru stafetes skrējienos. Siguldu pārstāvēja Marta Klinsone, Jete Laiva, Rūta Meistere un Marta Balanasa (1:52,23), kā arī Artis Podziņš, Renārs Jumiķis, Dāvids Liziņš un Emīls Bangevics (1:41,94).

Individuāli sudraba godalgas ieguva Jānis Kravalis 2000 metru skrējienā (6:57,52) un Jānis Stūrītis 1000 metros (2:54,29), kurš bija arī ceturtais 600 metros (1:31,94), bet bronzu 300 metru skrējienā – Artis Podziņš (38,47), kurš arī ierindojās piektajā vietā 60 metru sprintā (7,69).

Pa vienai ceturtajai un sestajai vietai Latvijas U16 čempionātā ieguva siguldieši Renārs Jumiķis (60  m/b – 8,78, 60 m – 7,71) un Marta Balanasa (300 m – 43,17, 600 m – 1:47,41).

Šīs nedēļas beigās Kuldīgā norisināsies Latvijas čempionāts vieglatētikā telpās.