Ķekavas basketbolisti uzvar pamatturnīra priekšpēdējā spēlē, carnikavieši – pēdējā

Latvijas Basketbola līgā pie panākumiem regulārās sezonas noslēgumā tikušas divas Pierīgas komandas. Basketbola klubs “Carnikava” ar uzvaru noslēdza pamatturnīru LBL trešajā divīzijā, bet BK “Ķekava” vinnēja pēdējo mājas spēli LBL otrajā divīzijā.

Ķekavieši piektdien savās mājās uzņēma basketbola skolas “Rīga” / “Sportapunkts.lv” vienību un, lai gan bija vadībā gandrīz visas cīņas gaitā, intriga tika uzturēta līdz pat pamatlaika pēdējai minūtei. 100 sekundes līdz beigām rīdzinieki deviņu punktu starpību samazināja līdz pieciem (88:83), tomēr ķekaviešiem šo piecu punktu pārsvaru izdevās saglabāt – 90:85.

Pavisam nedaudz līdz “triple double” pietrūka Robertam Pāžem – viņa kontā 22 punkti, 9 rezultatīvas piespēles un 8 atlēkušās bumbas. Edvards Jašuks iemeta 17 punktus, bet Mārtiņš Zemturis savāca 15 punktus un 19 atlēkušās bumbas.

Atkarībā no 12.martā paredzētās pēdējās spēles iznākuma BK “Ķekava” LBL2 Rietumu grupā finišēs sestajā vai septītajā vietā. Līdzšinējās 19 spēlēs ķekavieši guvuši 12 uzvaras.

BK “Carnikava” basketbolisti LBL3 pamatturnīra pēdējā spēlē viesojās pie sporta kluba “Rūjiena” un guva pārliecinošu uzvaru 96:74.Turklāt izšķirošo pārsvaru carnikavieši ieguva jau pirmajā ceturtdaļā, ko vinnēja 32:13. Atlikušajā laikā tuvāk par 13 punktiem (72:59) rūjienieši vairs netika.

Uzvarētājiem Jānis Ābols izcēlās ar 23 punktiem un 14 atl.bumbām, Mārtiņš Terehovičs – ar 22 punktiem, Rolands Dovgjallo – ar 20 punktiem, bet Dāvis Siliņš – ar 18 punktiem un 19 atl.bumbām.

Šosezon Carnikavas basketbolisti LBL3 Austrumu grupas turnīrā izcīnījuši 10 uzvaras, piedzīvojuši 10 zaudējumus un regulāro sezonu noslēgs sestajā, septītajā vai astotajā vietā, izslēgšanas turnīrā pretī saņemot kādu no labākajām Rietumu grupas vienībām.