"Ulbroka" jau pusfinālā, ceturtdaļfinālu labi sāk arī "SĀC" un "Saulkalne"

Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com

"LH.LV"/”Oxdog Ulbroka” kluba florbolistiem pietika ar četrām spēlēm, lai Latvijas virslīgas cetrutdaļfināla sērijā ar 4:0 pieveiktu Liepājas komandu “Kurši/Ekovalis” un iekļūtu pusfinālā. Uzvaras divās pirmajās Latvijas pirmās līgas ceturtdaļfināla spēlēs Ādažos izcīnīja florbola klubs “SĀC”, bet “Saulkalnes” florbolisti no izbraukuma pārveda vienu uzvaru divos mačos pret rangā augstāk esošiem sāncenšiem.

Virslīgas ceturtdaļfināla pirmajās divās spēlēs pirms nedēļas Ulbrokā mājinieki liepājnieku pretestību salauza tikai trešajā trešdaļā, un līdzīgi aizritēja arī cīņas sestdien un svētdien Liepājā. Trešajā spēlē viesi zaudētājos gan nebija ne reizi, taču izšķirošos divus vārtus guva tikai trešā perioda vidū – 6:5. Ar diviem precīziem metieniem izcēlās Kristers Eglītis. Savukārt svētdien vēl otrās trešdaļas vidū ulbrokieši bija zaudētājos 0:2, tomēr līdz pārtraukumam panāca izlīdzinājumu, bet mača pēdējā posmā iemeta piecus golus – 7:2 un sērijā 4:0 (Eduardam Stūrem 1+2, Atim Blindam un Danielam Tvoronovičam pa 1+1).

Pusfinālā "LH.LV"/”Oxdog Ulbroka” pretinieki būs citas sērijas “Lielvārde/FatPipe” – Talsu NSS/”Krauzers” uzvarētāji. Pēc četriem mačiem ar 3:1 vadībā ir favorīti lielvārdieši.

Latvijas pirmajā līgā vienlaicīgi notiek divi izslēgšanas turnīri – klubiem, kuri nav pārstāvēti virslīgā (A grupa), un klubiem, kuriem ir savas komandas virslīgā (B grupa).

A grupā pusfināla sēriju pret “Leģions”/Grobiņas sporta centra komandu ar divām uzvarām brīvdienās Ādažu sporta centrā sāka florbola klubs “SĀC”. Sestdien Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas florbolisti izšķirošo 4:0 pārsvaru iekrāja spēles pirmajā pusē un nosargāja vadību līdz beigām – 8:6 (Kristam Saldatenokam 3+0, Alvim Dālem 1+3). Savukārt svētdien pēc diezgan līdzīgām pirmajām divām trešdaļām (5:4) trešajā laukuma saimnieki iemeta piecus vārtus pēc kārtas – 10:4 (Dēvidam Osītim 3+0, Jānim Boroduškam 1+3, Alvim Dālem 1+2).

Nākamā vai, ja būs nepieciešams, nākamās divas spēles notiks Grobiņas sporta centrā. “SĀC” pamatturnīru A grupas vērtējumā pabeidza trešajā, bet “Leģions” sestajā vietā. Šī pāra uzvarētāji pusfinālā tiksies ar Kuldīgas novada sporta skolas vienību (2.).

Pirmās līgas B grupas turnīra pusfinālā “Saulkalne” (6.) cīnās ar “Rubene -1” vienību (3.), un pēc izbraukumā aizvadītajām pirmajām divām spēlēm rezultāts ir neizšķirts 1:1. Piektdien pamatlaika pēdējās 13 minūtēs Salaspils novada florbolisti likvidēja triju vārtu deficītu (4:7) un svinēja uzvaru 9:8 (Raitim Ozolam 3+3, Patrikam Briežem 3+0). Savukārt sestdien jau laukuma saimnieki veiksmīgāk nospēlēja galotni un, gūstot pēdējos četrus golus, sagādāja “Saulkalnei” zaudējumu 8:11 (Markusam Januševskim 2+2, Raitim Ozolam 2+1, Rihardam Dainim 2+0).

Sērijas nākamās divas spēles 10.un 13.martā paredzētas Salaspils sporta namā. Sērijas uzvarētājiem pusfinālā pretī stāsies ar otro numuru izliktā LU/florbola skolas “Masters” komanda.

Latvijas dāmu virslīgas čempionātā, jau gatavojoties pusfināla sērijai pret “Ķekavas Bulldogs”, pamatturnīra pēdējo spēli svētdien pret Kocēnu “Rubeni” aizvadīja “FK Ķekava” florbolistes. Otrajā periodā viņas septiņu minūšu laikā no 2:6 panāca 6:6, taču tad ielaida trīs vārtus un piedzīvoja devīto zaudējumu sezonas 20 spēlēs – 8:10 (Aurelijai Zariņai 3+1, Ievai Bušmanei 2+2).

Jau labi sen zināms, ka pusfināla sērijā līdz trim uzvarām sacentīsies “FK Ķekava” un “Ķekavas Bulldogs” (pirmā spēle plānota 21.martā), un šī dueļa uzvarētājas finālmačā sacentīsies ar “Rubeni”.