Menu
 

3x3 basketbola līgas "Top Gun" otrajā posmā vīriešiem uzvar "Ķekava"

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - basket.lv Ilustrācija - basket.lv

"Ķekavas" vīriešu komanda un Latvijas sieviešu izlase svētdien Saldū izcīnīja uzvaru 3x3 basketbola profesionālās līgas "Top Gun" atlases otrajā posmā.

Latvijas spēcīgākā komanda, kas šajā turnīrā startā ar "Ķekavas" vārdu, ar Edgaru Krūmiņu, Agnis Čavaru, Kārli Lasmani un Nauri Miezi ierindā uzvarēja visās septiņās spēlēs.

Sīvāko pretestību viņiem izrādīja pirmā posma uzvarētāja "Saldus", kurā startēja Matīss Kulačkovskis, Dāvis Gūtmanis, Kārlis Apsītis un Rendijs Feikners, kuri finālā piekāpās titulētajiem pretiniekiem vien ar 16:18.

Pusfinālā "Saldus" ar 21:8 pieveica Latvijas 3x3 U-18 izlasi, bet ķekavnieki pieveica "Mārupi" (21:14).

Sieviešu turnīrā finālmačā Latvijas izlases komanda - Baiba Eglīte, Enija Ķīvīte, Rūta Veirdere un Liene Stalidzāne - ar 13:9 pieveica "Saldu", kuras rindās spēlēja Anete Blūma, Alise Bruzinska, Dagne Apsīte un Laura Ceļapītere.

Latvijas 3x3 Basketbola līgas turnīru seriāls notiks no jūlija līdz maijam. Paredzēti seši atlases posmi Ventspilī, Saldū, Rēzeknē, Liepājā, Ogrē un Jelgavā, kā arī astoņi pamatturnīra posmi un finālposms tirdzniecības centrā "Akropole".

Finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3x3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Finālturnīra laikā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

LBS jūnijā informēja, ka tā izstrādājusi 3x3 basketbola attīstības plānu "Parīze 2024", kuras mērķis ir Latvijas basketbolistiem nodrošināt izaugsmes iespējas un pēctecību, sekmējot visaugstāko vietu sasniegšanu starptautiskajās sacensībās un olimpisko medaļu izcīnīšanu.

"Parīze 2024" ietvaros tiks īstenoti vairāki projekti. Viens no tiem - profesionālas 3x3 basketbola līgas izveide - uzsākta jau šajā vasarā. "Top Gun" uzdevumi ir veicināt spēlētāju iesaisti 3x3 basketbola turnīros, konkurenci un masveidību, sekmēt nacionālo izlašu kandidātu gatavošanos un nodrošināt nacionālo izlašu spēlētāju atlasi, kā arī nodrošināt FIBA 3X3 reitinga punktu akumulēšanu ziemas periodā.

Turnīra dalībnieki būs pašvaldību profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu, juridisku personu dibināto sporta klubu, biedrību un vispārējās izglītības iestāžu komandu spēlētāji, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu, treneri, oficiālie pārstāvji, tiesneši, kā arī 3x3 basketbola administrācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.