Futbolistiem zaudējumi Olainē, uzvara Upesciemā un mainīgas sekmes izbraukumos

Foto – facebook.com/babitesfutbols Foto – facebook.com/babitesfutbols

Latvijas futbola pirmās līgas turnīrā nedēļas nogalē uzvaras izcīnīja divas tabulā zemāk esošās ar Pierīgu saistītās komandas, bet vicelīderi sporta kluba “Super Nova” futbolisti Olainē piedzīvoja zaudējumu.

Svētdienas mačā Olaines stadionā pret futbola klubu “Smiltene” mājinieki pirmā puslaika nogalē izvirzījās vadībā pēc Igora Kovaļkova precīzā sitiena. Drīz pēc pārtraukuma viesi panāca izlīdzinājumu, taču otrā puslaika vidū Vugars Askerovs, kurš nule “Super Nova” vienībai pievienojies no virslīgas kluba “BFC Daugavpils” (precīzāk – atgriezies), vēlreiz panāca vienu vārtu pārsvaru mājiniekiem. Tomēr nākamajās desmit minūtēs bumba divreiz ielidoja laukuma saimnieku vārtos – 2:3.

Pretēji notikumiem Olainē svētdien Upesciema stadionā mājinieki futbola skolas “Alberts” spēlētāji cīņā ar Grobiņas sporta centra komandu pirmā puslaika vidū nonāca zaudētājos, taču izmantoja to, ka viesi pēdējo pusstundu spēlēja skaitliskā mazākumā, un pēdējās sešas minūtēs iesita divus vārtus. Vispirms Ričards Buivids realizēja 11 metru soda sitienu, bet pamatlaika izskaņā uzvaras vārtus guva Mārtiņš Ēriks Veckāgans – 2:1.

Sestdien Ķekavas kluba “Auda” futbolisti viesojās Rīgā pie futbola kluba “Dinamo Rīga” un svinēja pārliecinošu uzvaru 3:0. Vārtus guva Mareks Matīss Labanovskis (18.min.), Jorens Gorkšs (36.) un Svetoslavs Čugunovs (81.).

Ar 12 punktiem četrās spēlēs pārliecinoši pirmās līgas turnīra līderi ir Daugavpils “FC Lokomotiv” futbolisti. Viņiem seko SK “Super Nova”, “Alberts” (pa 7 p.) un FK “Auda” (6 p.).

Latvijas otrajā līgā aizraujošu cīņu svētdien vakarā aizvadīja futbola klubs “Salaspils” un Mārupes sporta centra komanda. Ar trim precīziem raidījumiem deviņu minūšu laikā Salaspils futbolisti Artjoms Kozlovskis, Niks Niklāvs Škaunacis un Dmitrijs Ščuka līdz pirmā puslaika vidum bija panākuši 3:0. Taču Kristiāns Korsaks iesāka pakaļdzīšanos, Raitis Haralds Butlers turpināja, un mārupieši pirms mača pēdējās pusstundas starpību bija samazinājuši līdz minimumam.

Nākamo 10 minūšu laikā pretinieki apmainījās goliem – Vladislavs Titovs atjaunoja divu vārtu pārsvaru “Salaspilij”, Rainers Veide realizēja “pendeli”, bet atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās – 4:3. Salaspiliešiem šis bija trešais panākums pēc kārtas, bet mārupiešiem otrais zaudējums trijās spēlēs.

Trešo zaudējumu sezonā piedzīvoja sporta kluba “Krimulda” futbolisti, kuri izbraukumā ar 1:2 piekāpās futbola klubam “Limbaži”. 71.minūtē Kristaps Vabolis viesu rindās izlīdzināja rezultātu, taču desmit minūtes vēlāk limbažnieki iesita uzvaras golu.

Sieviešu līgas turnīrā otro zaudējumu nedēļas laikā pret Rīgas Futbola skolas komandu piedzīvoja futbola kluba “Olaine” spēlētājas – šoreiz 0:2, turklāt abi vārti tika zaudēti līdz pirmā puslaika vidum. Olainiešu kontā šajā sezonā ir viena uzvara un divas neveiksmes.

Savukārt sieviešu 1.līgā Pierīgas komandas guva divas uzvaras. Babītes sporta kluba un “Dinamo Rīga” apvienotā komanda ar 4:1 viesos pieveica FK “Jelgava”, turklāt zīmīgi, ka visas trīs sezonas spēles ar Babītes vienības piedalīšanos beigušās tieši ar šādu rezultātu. Divus vārtus guva Darja Jerikalova, pa  vieniem – Darja Stretoviča un Karīna Kitija Vuškāne.

Pie panākuma un pirmajiem trim punktiem, pateicoties Madaras Ērikas Paideres precīzajam raidījumam 16.minūte, svētdien tika FK “Auda” dāmu komanda – 1:0 pār “BFC Daugavpils”.