"Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratonā startējuši vairāk nekā 600 skrējēju

Foto, video - Siguldas sporta nams Foto, video - Siguldas sporta nams

Nedēļas nogalē Salaspilī sesto reizi notika “Ezerkauliņu” pusmaratons, kurā šoreiz startēja vairāk nekā 600 dalībnieku. Laureātu vidū vairākās distances un dažādās vecuma grupās bija ne mazums skrējēju no Pierīgas novadiem.

Galvenajā 21,0975 km distancē 114 dalībnieku konkurencē pārliecinoši uzvarēja titulētais Dmitrijs Serjogins, kurš finišēja pēc stundas, sešām minūtēm un 51 sekundes. Otrās vietas ieguvēju Kristapu Kaimiņu viņš apsteidza par gandrīz septiņām minūtēm (1.13:34). Trešais finišēja Māris Ābele (1.14:30). Labākā no dāmām bija Karīna Helmane-Soročenkova, kura absolūtajā vērtējumā ierindojās 11.vietā (1.19:20), aiz viņas Ilona Marhele (1.26:04) un Kitija Valtere (1.27:24), liecina rīkotāju informācija.

V30 vecuma grupā vīriem pirmās divas vietas ieguva siguldieši Deniss Prikulis (1.14:43) un Uldis Kļaviņš, bet S50 grupā – Inita Volāne un Ilze Jansone no Ādažu novada, savukārt V60 grupā pirmais bija salaspilietis Nikolajs Malahovs un trešais – Valērijs Vaseņins no Garkalnes novada. V50 grupā ašākais bija Juris Černadejs no Ropažu novada, bet trešās vietas savās grupās ieņēma salaspilietes Diāna Stolniece-Permaņicka (S40) un Evita Ragovska (S20).

10,55 km skrējienā piedalījās 154 sportisti. Vīriem pirmajā trijniekā iekļuva Dmitrijs Vecgailis (37:27), Mārtiņš Babkins (37:41) un Aigars Matisons (37:48), dāmām – Anastasija Geraseva (42:32), Ināra Lūse no Carnikavas, kura arī bija labākā S50 grupā (46:50), un Linda Lauberga (48:08).

Junioru konkurencē pirmās divas vietas ieguva Loreta Ķikuste un Evija Petrovska no Salaspils, otrie bija Normunds Upenieks no Ādažiem (V50), Viktorija Ratačova (S30) un Sanita Roze (S30) no Salaspils, kā arī Mārcis Grīnšteins no Mārupes (V20), trešie – Dēvids Kristapsons no Salaspils (V20) un Emīls Kravalis no Siguldas (junioriem).

5,27 km skrējienā pirmais finišēja Salaspils sporta skolas treneris Aigars Feteris (17:26) un Santa Višķere no Rīgas (20:10). Starp saviem vienaudžiem vieni no labākajiem bija salaspilieši Malda Caune, Ralfs Dzosens, Daniels Gribs, Frida Binduka, Ričards Jānis Liepiņš, Alise Evelīna Toča, Alise Ungure, Gundega Neiburga un Biruta Akula, siguldieši Jānis Kravalis un Ainārs Kravalis, Melānija Zālīte no Ķekavas un Loreta Zālīte no Stopiņu novada. Mājiniekiem uzvara arī 10,5 km nūjošanas pārgājienā – pirmā mērķi sasniedza Ilze Rāta (1.16:03).

Teju 180 dalībnieku pulcēja 700 metru skrējiens bērniem, kurā līdz ar Salaspili bija pārstāvēti ne tikai tuvākie Pierīgas novadi – Stopiņi, Ķekava, Ikšķile, Ādaži, Ogre, Baldone,Mārupe, Olaine, bet arī Rīga, Limbaži, Talsi, Bauska, Pļaviņas, Tukums un Madona.