Pierīgas jaunie vieglatlēti palīdz Latvijas U16 komandai iegūt otro vietu Baltijas čempionātā

Foto - Ķekavas novada sporta skola un Romans Kokšarovs Foto - Ķekavas novada sporta skola un Romans Kokšarovs

Ar Igaunijas sportistu uzvaru otrdien Ogres stadionā noslēdzies Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikā U16 vecuma grupā (279 punkti). Uzvarot 10 no 33 disciplīnām, otro vietu ieguva Latvijas komanda (223 p.), krietni apsteidzot lietuviešus (182 p.). Mājinieku sastāvā bija virkne Pierīgas novadu pārstāvju, kuri ieguva godalgotās vietas iepriekš notikušajā Latvijas U16 čempionātā.

Katrā individuālajā diciplīnā startējot pa diviem sportistiem no katras valsts, Pierīgas jauno sportistu kontā bija divas godalgotās vietas.

Uzvaru vesera mešanā meitenēm izcīnīja treneres Vairas Kumermanes audzēkne Karīna Jansena no Ķekavas novada sporta skolas. Veiksmīgākajā mēģinājumā viņa sasniedza sezonas labāko rezultātu Latvijā šajā vecuma grupā 49,28 metri un par 23 cm apsteidza otrās vietas ieguvēju Anastasiju Belaju no Igaunijas.

400 metru skrējienā otro vietu izcīnīja Artis Podziņš no Siguldas sporta skolas. Viņš finišēja pēc 51,60 sekundēm un piekāpās vienīgi igaunim Rometam Kivi (50,89). Artis pārstāvēja Latviju arī 100+200+300+400 metru jauktajā stafetē un arī šeit ieņēma otro vietu aiz Igaunijas sportistiem (2:13,58).

Pārējo Pierīgas vieglatlētu rezultāti bija pieticīgāki. Siguldietis Renārs Jumiķis bija ceturtais 300 metru barjerskrējienā (42,08) un piektais 110 metru barjerskrējienā (17,41). Ceturtā 100 metru barjerskrējienā bija carnikaviete Agate Lāce (15,45), bet vēl viens Latvijas Bērnu un jaunatnes sporta asociācijas un Carnikavas pārstāvis Ričards Peders ieņēma ceturto vietu 100 metru sprintā (11,66), bet 300 metru distancē ar barjerām tika diskvalificēts.

Piektajās pozīcijās finišēja Jānis Kravalis no Siguldas 1500 metru kavēkļu skrējienā (5:15,94) un Pērle Austra Veide (LBJSA, Carnikava) 200 metru distancē (27,30), bet viņas novadniece Madara Kļavniece palika sestā 1500 metru kavēkļu skrējienā (6:21,57).

1.un 2.augustā Pērnavā notiks Baltijas U18 un U20 komandu čempionāts. Latvijas komandu sastāvā iekļauti septiņi jaunieši un seši juniori no Siguldas, Salaspils, Ādažiem, Babītes, Ķekavas un Olaines.