Ar Pierīgas skrējēju piedalīšanos Piņķos sadalītas Latvijas čempionāta medaļas krosā

Foto - Guntis Bērziņš, athletics.lv Foto - Guntis Bērziņš, athletics.lv

Sestdien septembra beigām neparasti siltos laika apstākļos Babītes novada Piņķos notika vieglatlētikas sezonas priekšpēdējās sacensības Latvijas čempionāta statusā – sacentās skrējēji krosa distancēs.

Kā informēja Latvijas Vieglatlētikas savienībā, šogad abi jaunie čempioni elites grupā šos titulus ieguva pirmo reizi. Uģis Jocis no Kuldīgas 8 kilometru distanci veica 25 minūtēs un  37 sekundēs un izcīnīja savu šogad ceturto Latvijas čempiona titulu (vēl arī 3000 m telpās,10 000 m un 5000 m). Otrais finišēja Rihards Linde (Valmiera), bet trešais – Aigars Feters (Zente).

Dāmām pirmo reizi par krosa čempioni kronēta Latvijas ātrākā 800 metru skrējēja Līga Velvere no Saldus. 6 kilometrus viņa veica 21:42.Tikai septiņas sekundes vēlāk finišēja Diāna Liepiņa (“Metroons”), bet trešā ar rezultātu 22:46 bija ventspilniece Līga Jansone.

Jaunākajās vecuma grupās panākumus guva vairāki Pierīgas novadu skrējēji. 3 km distancē jaunietēm (U18) par čempioni kļuva mājiniece, Babītes novada pārstāve Kamilla Vanadziņa no sporta skolas “Arkādija” (10:35), bet šajā pašā vecuma grupā jauniešiem 5 km visātrāk veica Artūrs Liepa no Carnikavas novada Kalngales (16:10).

Divas medaļas Siguldas sporta skolas audzēkņiem – juniorēm U20 grupā pirmā 4,5 km skrējienā finišēja Kristīne Brunere (17:52), bet U23 grupā 8 km distancē otrā bija Magda Cigle (24:06). Vēl U20 grupā otrā vairāk nekā minūti aiz K.Bruneres finišēja ādažniece Anete Upeniece (18:58), bet U23 grupā junioriem otro vietu 8 km distancē izcīnīja Andrejs Bānis no Salaspils sporta skolas (29:55).