Pierīgas florbola derbijā Ulbroka pieveic Ķekavu, sagrāvi piedzīvo Salaspils handbolistes

Foto - FS "Masters" Foto - FS "Masters"

Abu Pierīgas vīru florbola klubu sezonas pirmajā savstarpējā spēlē Latvijas virslīgas čempionātā piektdien vakarā “Oxdog Ulbroka” vienība izbraukumā pārliecinoši pieveica “Ķekavas” florbolistus. Latvijas dāmu handbola čempionātā smagu sagrāvi savās mājās piedzīvoja Salaspils sporta skolas komanda.

Pēc negaidīti sekmīgā sezonas sākuma – sešas uzvaras pirmajās septiņās spēlēs un pirmā vieta turnīra tabulā – Ķekavas florbolisti nu piedzīvojuši jau otro zaudējumu pēc kartas. Mājas spēlē pret ulbrokiešiem viņi pirmās trešdaļas otrajā pusē ielaida trīs vārtus pēc kārtas, otrajā periodā vēl divus un nonāca zaudētājos 2:7. Līdz otrajam pārtraukumam laukuma saimniekiem starpību izdevās sadeldēt līdz 4:8, taču trešās trešdaļas sākumā cīņas liktenis tika izšķirts – “Oxdog Ulbroka” iemeta vēl četrus vārtus un aizvadīja maču līdz uzvarai 16:7.
“Ķekavas” labā divus vārtus guva Gints Klēģers un piecus rezultativitātes punktus nopelnīja Klāvs Jansons (1+4), bet viesu rindās ar rezultativitāti izcēlās Daniels Jānis Anis (4+1), Matīss Tepers (3+0), Niks Ķuzulis (2+3), Eduards Stūre (2+1), Atis Binds (2+0), Kaspars Šķēls (1+3) un Matīss Kristians Morozovs (1+2).

Pēc piektdienas neveiksmes ķekavieši tabulā noslīdējuši uz trešo pozīciju – tikpat punktu (18) ir arī florbola klubam “Valmiera” un Cēsu “Lekringam”, bet “Ķekava” aizvadījusi vairāk spēļu. “Oxdog Ulbroka” florbolisti ar sešām uzvarām astoņās spēlēs un 17 punktiem pakāpušies uz ceturto vietu.

Latvijas dāmu handbola čempionātā otro spēli sezonā un pirmo pēc pusotra mēneša pārtraukuma piektdien savās mājās aizvadīja Salaspils sporta skolas komanda. Iespējams, spēļu pieredzes dēļ mājiniecēm neizdevās izrādīt pienācīgu pretestību Ludzas sporta kluba “Latgols” handbolistēm. Pirmā puslaika vidū rezultāts vēl bija līdzīgs (4:5), taču nākamajās astoņās minūtēs bumba lidoja tika salaspiliešu vārtos – 4:11. Vēl viena “bedre” laukuma saimniecēm gadījās otrā puslaika sākumā, kad 10 minūšu laikā viņas ielaida 10 golus pēc kārtas (10:24) un beigās piedzīvoja pamatīgu sakāvi 19:42.

Pa pieciem vārtiem Salaspils komandas labā guva Renāte Salmane un Anastasija Agarkova. Salaspilietes zaudējušas abas līdzšinējās spēles, bet turnīra līderes ir Stopiņu NHK handbolistes – trīs uzvaras un viens neizšķirts.

Jāatgādina, ka no 9.novembra pieaugošo Covid-19 izplatības risku dēļ Latvijā tiek izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā bez skatītāju klātbūtnes notiek tikai starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem un komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti.

Šajā kategorijā ietilpst arī Latvijas virslīgas čempionāti florbolā un handbolā. Pirms ārkārtējās situācijas sākuma šajās brīvdienās divas spēles paredzētas Ulbrokas sporta kompleksā – sestdien plkst. 19.00 “Oxdog Ulbroka” florbolisti sacentīsies ar FBK “Valmiera”, bet svētdien plkst.15.00 Stopiņu NHK handbolistes uzņems LSPA komandu.