Menu
 

Tēraudas treneris Dzērve: Klusībā biju cerējis uz sešinieku

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Pirms piektdienas Pasaules kausa posma sacensībām Siguldā trešo vietu ieņēmušās latviešu skeletonistes Endijas Tēraudas treneris Gints Dzērve bija cerējis, ka sportiste iekļūs labāko sešiniekā, pēc mačiem sarunā ar ziņu aģentūru LETA teica Dzērve.

Jau ziņots, ka Latvijas skeletoniste Endija Tērauda piektdien ierindojās trešajā vietā Pasaules kausa posmā Siguldā. Tas ir Latvijas skeletonistu lielākais panākums sieviešu sacensībās Pasaules kausa izcīņas posmos.

Tērauda uzvarētājai austrietei Janīnai Flokai divu braucienu summā zaudēja 1,40 sekundes, bet otrās vietas ieguvējai nīderlandietei Kimberlijai Bosai - 0,57 sekundes. Savukārt ceturtās vietas ieguvēja no Čehijas Anna Fernštedte tika apsteigta par sekundes simtdaļu divu braucienu summā

"Klusībā cerēju uz vietu sešiniekā," par domām pirms sacensībām 18 sportistu konkurencē saka Dzērve, kura vadībā trenējas Tērauda un viņas komandasbiedrene Dārta Zunte. "Tad būtu apmierināts, bet tagad esmu ļoti gandarīts. Endijai sanāca viņas divi labākie starti un divi labākie braucieni."

Treneris atzīmē arī veiksmi. "Pirmkārt, veicās ar starta izlozi, izvelkot pirmo numuru," viņš saka. "Otrkārt, salīdzinot ar treniņiem, mainījās laika apstākļi. Treniņos bija lietus un krietni siltāks, bet tagad ledus bija krietni ātrāks. Kurš labāk piemērojās situācijai, bija augšgalā. Ne velti pirmais sešinieks šodienas sacensībās ir ļoti nepierasts."

Tērauda, kura startu Siguldā nodrošināja ar augstāku vietu pasaules rangā iepriekšējā sezonā, visticamāk startēs arī otrajā posmā Siguldā pēc nedēļas.

"Vismaz man neko nav teikusi, ka nestartēs," bilst treneris, piebilstot, ka pēc finiša jau runājis ar sportisti un pateicis viņai paldies.

"Protams, Tēraudai bija satraukusies. Turklāt vēl pirmais starta numurs debijā," par audzēknes sniegumu sacensībās saka treneris.

"Pirmajā braucienā bija padaudz kļūdiņu, otrais kopumā bija labs, brauca viņa atbrīvoti, bet lejā par daudz zaudēja ātrumu," par braucieniem saka Dzērve.

Viņš atzīmē, ka Tērauda brauca ar jaunu skeletonu, ar kuru aizvadīti labi ja desmit braucieni un pie kura vēl ir jāpierod.

Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Lai gan posms Siguldā nav kupli pārstāvēts, tomēr tajā pārstāvētas gandrīz visas spēcīgākās pērnās sezonas skeletonistes, arī Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermana (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija). Iztrūkst vienīgi Kanādas un Lielbritānijas pārstāves.

Šodien notiek sacensības arī vīriešiem ar brāļu Martina un Tomasa Dukuru līdzdalību. Pirmais brauciens sācies plkst.15.

Sestdien un svētdien notiks Pasaules kausa bobslejā sezonas pirmā posma sacensības.

Pasaules kausa posms Siguldā norisinājās arī 2004.gada februārī, sacensībām notiekot bobslejā sievietēm un skeletonā. Vīru sacensībās uzvaru toreiz svinēja Tomass Dukurs, kuram tā arī palikusi vienīgā zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinās divas vīru divnieku sacensības. 

Nākamajā nedēļas nogalē turpat Siguldā notiks Pasaules kausa otrā posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem. Nākamie divi posmi notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.