Menu
 

Futbola klubs "Riga FC" saņēmis Babītes novada pašvaldības atbalstu 50 miljonu eiro vērta sporta kompleksa celtniecībai Piņķos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Vizualizācija - babite.lv Vizualizācija - babite.lv

Futbola kluba "Riga FC un SIA "Baltic Sport Group" (BSG) pārstāvji tikušies ar Babītes novada pašvaldību, lai apspriestu 50 miljonus eiro vērtā sporta kompleksa būvniecību, un saņēmuši pašvaldības principiālu atbalstu šī projekta īstenošanai. Arēnu plānots būvēt Rūpnieku ielā 10, Piņķos – netālu no Salienas ciemata, liecina informācija Babītes novada pašvaldības interneta vietnē.

"Riga FC" un "Baltic Sport Group" pārstāvji tikās ar Babītes novada pašvaldību, lai apspriestu 50 miljonus eiro vērtā sporta kompleksa "Baltic Sport Village" būvniecības projektu. Divu gadu laikā plānots investēt 50 miljonus eiro, uzbūvējot Baltijas reģionā modernāko futbolam (un ne tikai) paredzētu sporta bāzi ar nosaukumu “Baltic Sport Village”, kurā ietilps mācību un rehabilitācijas centrs ar kopējo platību 5000 kvadrātmetru, pilna izmēra arēna ar sintētisko segumu, ko varēs izmantot visa gada garumā. Arēna paredzēta 1000 skatītājiem, savukārt stadionā plānotas 4000 – 5000 skatītāju vietas, sporta viesnīcā būs 80 istabas.

"Sarunas gaitā ar pašvaldību tika secināts, ka esošā Piņķu infrastruktūra – piebraucamie ceļi, auto stāvvietas u.c. – ir šāda mēroga sporta būvēm nepietiekama un būs jāattīsta tālāk. Šobrīd notiek izpēte, tieši kāda apmēra papildus ieguldījumi infrastruktūrā būs nepieciešami projekta īstenošanai un kādi varētu būt šo ieguldījumu finansējuma avoti. Pieļauju, ka tas varētu tikt veidots kā publiskās privātās partnerības projekts starp "BSG" un Babītes novada pašvaldību, taču par to vēl tiks diskutēts ar Babītes novada pašvaldību. Tieši infrastruktūras vajadzību nepabeigtā izpēte ir galvenais iemesls, kādēļ vēl nav iespējams nosaukt sporta kompleksa celtniecības pabeigšanas laiku," norādījis "Riga FC" stratēģiskais konsultants Rūdolfs Kalniņš.

Pēc provizoriskām aplēsēm, projektu varētu īstenot divu līdz četru gadu laikā. Saskaņā ar R. Kalniņa teikto, šobrīd notiek būvatļauju saņemšanas process. Projekta īstenošana paredzēta četros posmos: pirmais no tiem būs futbola laukumu būvēšana, ar tiem saistītos darbus iecerēts pabeigt jau 2021.gada vasarā. Otrais projekta posms būs saimniecisko telpu, noliktavu un ģērbtuvju izbūve. Trešajā posmā tiks būvēta slēgtā futbola arēna, bet pēdējā – stadiona būve. Katra nākamā celtniecības posma uzsākšana notiks tikai tad, kad būs pabeigts iepriekšējais un uzbūvētais nodots ekspluatācijā.

Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Osītis projekta sakarā izteicies: "Apzināmies objekta nozīmīgo lomu Latvijas futbola attīstībā un esam gatavi līdzdarboties. Tajā pat laikā apzināmies ar satiksmes infrastruktūru saistītos izaicinājumus, kurus esam pauduši projekta realizētājiem, tādējādi mudinot meklēt un kopīgiem spēkiem jau atrodot risinājumus. Pašvaldība ir aicinājusi attīstītāju sporta bāzes ēku kompleksam izstrādāt vienu būvniecības ieceri, kurā tiktu paredzēts sadalījums kārtās, nosakot projektējamo ēku un inženierbūvju realizācijas kārtību, tādējādi nodrošinot teritorijas un tās infrastruktūras vienotu attīstību un, ja nepieciešams, sabiedrības viedokļa uzklausīšanu."

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.