Pierīgas futbola klubi cīnās četrās frontēs

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Pēc ilgi gaidītā sezonas sākuma apgriezienus pamazām uzņem futbola sezona. Virslīgas un Sieviešu futbola klubiem jūlija sākumā laukumā piebiedrojušās zemāko līgu komandas, un aizvadītās nedēļas nogalē Pierīgas vīru un dāmu vienības piedalījās uzreiz četros turnīros.

“Optibet” Nākotnes līgā – pēc ranga otrajā spēcīgākajā Latvijā – šogad piedalās desmit komandas, kas aizvada divu apļu turnīru, cīnoties par divām ceļazīmēm uz virslīgu. Ķekavas futbola klubs “Auda”, kas mājas spēles līdz rudenim gan aizvadīs Baldones stadionā, sezonu atklāja ar izbraukuma spēli pret futbola klubu “Tukums 2000”. Jau ceturtajā minūtē Aleksejs Davidenkovs izvirzīja vadībā viesus, turklāt jau pirmā puslaika vidū tukumnieki palika skaitliskā mazākumā. Tomēr pārsvaru “Audas” futbolistiem ne tikai neizdevās realizēt, bet drīz pēc pārtraukuma mājinieki realizēja nopelnīto 11 metru soda sitienu, un mačā uzvarētāji tā arī palika nenoskaidroti – 1:1.

Otrajā kārtā 10.jūlijā FK “Auda” savās mājās uzņems Rēzeknes komandu, bet Ropažu novada Garkalnes pagasta Upesciemā citā Nākotnes līgas spēlē futbola skolas “Alberts” vienība tiksies ar futbola klubu “Smiltene”. “Alberts” pirmajā kārtā cieta sakāvi 0:3 pret Grobiņas sporta centra futbolistiem.

Piecas spēles arī Pierīgas klubu piedalīšanos aizvadītas Latvijas kausa izcīņas pirmā posma otrajā kārtā, un vairākas izcēlās ar patiesi dramatiskiem pavērsieniem. Piemēram, futbola klubs “Sigulda” spēlē Cēsīs pret “DSVK Traktors” vienību trīs reizes izvirzījās vadībā – divreiz precīzi sita Elvis Janelsītis, vienreiz Matīss Krauja. Pretinieki allaž atspēlējās (pēdējo reizi 87.minūtē), taču jau kompensācijas laikā pamanījās ieraidīt bumbu savos vārtos, un siguldieši svinēja uzvaru 4:3.

Rezultatīvu uzvaru savās mājās Jaunmārupē svinēja arī Mārupes sporta centra futbolisti, kuri ar 5:3 pārspēja “FS Talsi”/FK ”Laidze” vienību. Divus vārtus iesita Roberts Lodziņš, pa vieniem – Raitis Haralds Butlers, Kristiāns Korsaks un Renārs Kazus. Piecus golus mačā ar futbola klubu “Kalupe” guva arī Salaspils sporta kluba “Kengaroos” futbolisti, kuri ar 5:4 pārspēja futbola klubu “Kalupe” – dvreiz precīzs bija Artjoms Kozlovskis, pa reizei Makars Siņakovs, Artūrs Vabulis un Vitālijs Kudrjašovs.

Latvijas kausa izcīņas otrajā posmā iekļuva arī “ASK Kadaga” futbolisti, kuri Ādažos, pateicoties diviem Mārtiņa Valdmaņa precīzajiem raidījumiem pēdējās septiņās minūtēs, ar 2:1 uzvarēja Preiļu BJSS komandu. Un vienīgi Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” vienība savās mājās piedzīvoja zaudējumu 0:2 pret Valmieras sporta klubu “Spēks”.

Otrajā posmā Pierīgu pārstāvēs arī futbola klubs “Salaspils” un sporta klubs “Upesciems”, kas labvēlīgas izlozes dēļ pirmajā kārtā bija brīvi, kā arī Babītes sporta klubs, kas iepriekš pirmā posma pirmajā kārtā ar 3:0 pieveica FK “Dobele Allegro” futbolistus (divi vārti Dāniela Ričarda Geidāna kontā, viens – Daniilam Trjahovam).

Jau devītās kārtas cīņas brīvdienās aizvadīja abas Sieviešu futbola līgā spēlējošās Pierīgas komandas, diemžēl atkal neveiksmīgi. FK “Olaine” mājas spēlē pret vicelīderēm futbola skolas “Metta” audzēknēm gan pirmās izvirzījās vadībā, pateicoties Anželas Ļebedevas vārtu guvumam 42.minūtē, taču pēc pārtraukuma ielaida četrus vārtus – 1:4. Savukārt futbola klubs “Auda” viesos ar 0:3 piekāpās Liepājas Futbola skolas komandai. Turnīra tabulā olainietes ieņem piekto vietu (7 punkti 9 spēlēs), bet ķekavietes – pēdējo sesto (1 p.).

Sācies arī Sieviešu 1.līgas turnīrs, kurā šogad 12 komandas aizvada viena apļa turnīru. Pirmajā kārtā turnīra debitantes FK “Sigulda” cieta pamatīgu sakāvi pret “FB Gulbene”/ZAFC vienību – 0:6. Pirmdien sezonas atklāšanas spēle paredzēta Babītes sporta kluba futbolistēm.