Pierīgas futbola klubi rezultatīvās spēlēs svin uzvaras un piedzīvo zaudējumus

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Raiba Pierīgas futbola klubiem izvērtusies aizvadītā nedēļas nogale. Bija gan uzvaras, gūstot desmit vārtus, gan zaudējumi, desmit vārtus ielaižot.

Latvijas kausa izcīņas pusfinālā nav izdevies iekļūt abiem Pierīgas dāmu futbola klubiem. Ceturtdaļfināla spēlēs FK “Auda” Ķekavā piekāpās Latvijas čempionvienībai Rīgas Futbola skolas komandai 0:2 (0:1), bet FK “Olaine” cieta sagrāvi 0:7 (0:3) izbraukumā pret Liepājas Futbola skolas vienību. Jāpiezīmē, ka olainietēm šī bija otrā smagā sakāve dažu dienu laikā – Sieviešu līgas spēlē viņas ar 0:10 (0:4) piekāpās RFS futbolistēm. Trīs kārtas līdz šī turnīra beigām “Olaine” un “Auda” ieņem divas pēdējās vietas turnīra tabulā.

Latvijas pirmās līgas jeb Nāktones līgas piektajā kārtā FK “Auda” vīru komanda viesos nospēlēja neizšķirti 0:0 ar “Albatroz SC”/FS “Jelgava” komandu, bet futbola skola “Alberts” Upesciema stadionā piekāpās FK “Dinamo Rīga” futbolistiem – otrā puslaika vidū Dāvis Zeltiņš panāca izlīdzinājumu 1:1, taču drīz pēc tam viesi divu minūšu laikā iesita vēl divus vārtus.

Turnīra tabulā FK “Auda” ar 11 punktiem ieņem otro vietu divus punktus aiz līderiem FK “Tukums 2000”, bet FS “Alberts” ar četriem punktiem ir astotajā pozīcijā desmit klubu konkurencē.

Latvijas otrās līgas trešajā kārtā pārliecinošu uzvaru pār “Staiceles bebriem” savā laukumā izcīnīja FK “Salaspils” futbolisti. Pirmajā puslaikā sāncenši apmainījās vārtu guvumiem, bet pēc pārtraukuma salaspilieši dominēja – otro golu spēlē iesita Kārlis Līcis, vienreiz “bebri” ieraidīja bumbu savos vārtos, bet pašā galotnē divreiz izcēlās Vugars Askerovs, kurš iepriekš nerealizēja 11 metru soda sitienu – 5:1.

Pie trim punktiem tika arī Mārupes sporta centra futbolisti, kuri Jaunmārupes stadionā ar 4:3 pārspēja Preiļu BJSS audzēkņus. Pirmajās 16 minūtēs viesi ieraidīja bumbu vispirms savos un pēc tam pretinieku vārtos. Pēc tam ar precīziem sitieniem izcēlās mārupieši Renārs Kazus un Kristiāns Korsaks, tad preilēnieši samazināja starpību, pēc tam Dāvis Vilcāns atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet pašās beigās pretinieki panāca gala rezultātu.

Ar tādu pašu 4:3 rezultātu beidzās Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” spēle pret futbola klubu “Aliance” – tiesa, olainiešiem par sliktu. Georgijs Sačkovs un Niks Edžus Bērziņš divreiz vadībā izvirzīja “Olaini”, četras minūtes līdz beigām Agris Glaudāns panāca neizšķirtu 3:3, taču kompensācijas laika ceturtajā minūtē sāncenši iesita uzvaras golu.

Turnīra tabulas galvgalā pa septiņiem punktiem trijās spēlēs ir “Caramba Rīga”, FK “Karosta” un FK “Salaspils” futbolistiem, AFA “Olaine” un Mārupes SC ir pa sešiem punktiem un attiecīgi piektā un sestā pozīcija.

Latvijas trešās līgas Rīgas zonas turnīrā pirmo zaudējumu pēc septiņu uzvaru sērijas piedzīvojuši Salaspils sporta kluba “Kengaroos” futbolisti, kuri izbraukuma spēlē pret FK “Jūrnieks” jau 33.minūtē bija nonākuši zaudētājos 0:5 un beigās kapitulēja 0:6. Pamatīgu sakāvi piedzīvoja arī “ASK Kadaga” komanda, kas Ādažos ar 2:8 piekāpās “Tente/Beitar” vienībai – mājiniekiem vārtus pēdējās piecās minūtēs iesita Aleksandrs Vasiļjevs un Dairis Laicāns. Savukārt Piņķos miera līgumu 2:2 slēdza Babītes sporta kluba un sporta kluba “Upesciems” komandas. Pirmajās 20 minūtēs Oskars Odiņš un Roberts Kārlis Prauliņš panāca 2:0 viesu labā, bet nākamajās 20 minūtēs divreiz viņiem atbildēja Ņikita Žarovs.

Tabulā SK “Kengaroos” saglabā pirmo vietu (21 punkts 8 spēlēs), Babītes SK ir ceturtajā vietā (16 p. 7 sp.) SK “Upesciems” – piektajā (14 p. 9 sp.), futbola skola “Rakari” – septītajā (9 p. 9 sp.) un “ASK Kadaga” – devītajā (3 p. 9 sp.)

Divas spēles Pierīgas stadionos aizvadītas trešās līgas Ziemeļo zonas turnīrā. FK “Ķekava”/FK “Auda” savās mājās ar 10:1 sagrāva futbola klubu “Valka” – Dāvis Mārcis Valmiers iesita trīs vārtus, Kristers Aldis Puriņš divus, Edgars Bricis, Renārs Strūve, Kristers Pantelejevs un Ronalds Semjonovs pa vieniem. Krietni spraigāka bija cīņa Salaspilī, kur FK “Alberts” ar 2:3 piekāpās FK “Pļaviņas DM” futbolistiem – mājiniekiem ar precīziem sitieniem izcēlās Gatis Upesleja un Andris Rancāns (11 m). Tabulā ķekavieši ar 12 punktiem četrās spēlēs ir pirmajā vietā, bet FK “Alberts” ar vienu punktu – pēdējā astotajā.

Trešo zaudējumu sezonas četrās spēlēs Latviajs trešās līgas Rietumu zonas turnīrā piedzīvojusi Mārupes sporta centra otrā komanda, kas savās mājās piekāpās “FC Talsi”/FK “Laidze” vienībai 0:2. Savukārt Sieviešu pirmās līgas turnīrā vēl vienu sagrāvi piedzīvojušas debitantes FK “Sigulda” futbolistes – 0:8 viesos pret Rēzeknes BJSS komandu.