Baldonietis Snikus Tokijā paraiejādes individuālajās sacensībās izcīna sudrabu Apriņķis.lv

• Autors:  LETA
Foto - twitter.com/FEI_Global Foto - twitter.com/FEI_Global

Latvijas paraolimpiskais jātnieks baldonietis Rihards Snikus, startējot ar zirgu "King Of The Dance", piektdien Tokijā iejādes individuālajās sacensībās izcīnīja otro vietu un tiesības piedalīties brīvā stila disciplīnā.

Snikus startēja ar pirmo numuru, bet no 17 konkurentiem viņu spēja apsteigt vienīgi amerikāniete Roksanne Trunela. Latvijas paraolimpieša un viņa zirga sniegums maršrutā tika novērtēts ar 80,179%. Trunela nopelnīja 81,464%.

Astoņi labāko rezultātu sasniegušie sportisti pirmdien spēkosies brīvā stila disciplīnā.

Snikus un Trunela bija vienīgie sportisti, kuri no tiesnešiem saņēma vismaz 80% vērtējumu. Bronzas medaļu izcīnīja Sara Morganti no Itālijas, kuras sniegumu novērtēja ar 76,964%.

Jau ziņots, ka piektdien Tokijas paralimpisko spēļu sudraba godalgu diska mešanā izcīnīja Diāna Dadzīte.

Dadzīte un Snikus par izcīnītajām sudraba medaļām Tokijas paraolimpiskajās spēlēs katrs var saņemt naudas balvu līdz 85 373 eiro apmērā. Abi paralimpieši naudas balvu saņems saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru.