Pierīgas futbola klubi turpina cīņu par uzvaru Latvijas pirmajā un trešajā līgā

Foto - AFA "Olaine" Foto - AFA "Olaine"

Uzvaras Ķekavā, Piņķos, Ādažos un Salaspilī, zaudējumi Jaunmārupē un Siguldā – Pierīgas futbola klubi dažādās Latvijas futbola līgās aizvadījuši vēl vienu raibu nedēļas nogali.

Sestdien “Optibet” Nākotnes līgas (jeb Latvijas pirmās līgas) spēlē Ķekavā graujošu uzvaru par futbola klubu “Smiltene” izcīnīja FK “Auda” futbolisti. Pirmajā puslaikā divus vārtus iesita Olabandžo Ogundži un vienus Daniils Ulimbaševs, bet pēc pārtraukuma izcēlās Bogdans Samoilovs, vēlreiz Ogundži ar realizētu “pendeli” un vēl divreiz Artūrs Ostapenko – 7:0.

Līdz ar uzvaru un trim punktiem “Audas” futbolisti nosargājuši pirmo vietu turnīra tabulā (20 punktu). Par četriem punktiem atpaliek FK “Tukums 2000”, kam vēl ir viens mačs rezervē. Turklāt nākamajā kārtā 18.septembrī abas līdervienības tiksies savā starpā “Audas” stadionā Ķekavā.

Septiņi vārti tika gūti arī svētdien Jaunmārupes stadionā, kur Mārupes sporta centra komanda piedzīvoja negaidīti smagu sakāvi 0:7 mačā pret tabulā zemāk esošo Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” vienību – kaut arī pirms pēdējām 25 minūtēm intriga cīņā bija dzīva (0:2). Divus vārtus olainiešu labā iesita Georgijs Sačkovs, pa vieniem – Elmārs Ģēgeris, Niks Edžus Bērziņš, Ahrafs Ruani, Agris Glaudāns un Kārlis Rūja.

Citā otrās līgas FK “Salaspils” izbraukuma spēlē pret līderiem Skanstes sporta kluba futbolistiem piedzīvoja zaudējumu 1:3. Otrā puslaika vidū Vugars Askerovs salaspiliešiem samazināja rezultāta starp

Ibu līdz 1:2, taču jau minūti vēlāk laukuma saimnieki iesita trešo golu.

Turnīra tabulas līderiem Skanstes SK futbolistiem pēc septiņām kārtām ir 18 punkti, visas trīs Pierīgas komandas sarindojušās tabulas vidusdaļā – 6.Mārupes SC (12 p.), 7.AFA “Olaine” (10 p.), 8.FK “Salaspils” (10 p.).

Cīņu par pirmo vietu Rīgas čempionātā Latvijas trešajā līgā turpina Babītes sporta kluba futbolisti, kuri šonedēļ savās mājās Piņķu stadionā ar 6:2 pieveica “Kuivižu Spartaku”. Ar četriem precīziem sitieniem izcēlās Dāniels Ričards Geidāns, vēl pa reizei precīzi sita Artemijs Piļipčuks un Ernests Kronis.

Divu Ādažos bāzēto komandu savstarpējā spēlē tabulā zemāk esošā “ASK Kadaga” komanda pārspēja futbola skolu “Rakari” 4:2. Pirmajā puslaikā vārtu guvumiem apmainījās Artjoms Naļivaiko un Alens Pelcbergs, desmit minūtēs pēc pārtraukuma divu vārtu pārsvaru panāca Mārtiņš Valdmanis un Nauris Melderis, kurš ieraidīja bumbu savos (“Rakaru”) vārtos. Trīs minūtes līdz beigām Jānis Jasenovičs starpību samazināja līdz minimumam, bet jau kompensācijas laikā intrigu apdzēsa Egīls Lielbārdis – 4:2.

Tikai pie viena punkta divos mačos izdevās tikt Salaspils sporta kluba “Kengaroos” futbolistiem. Vispirms viņi ar 2:3 piekāpās “Tente/Beitar” vienībai (golus iesita Maikls Petrovs un Sandis Švāns), bet svētdien aizvadīja vienu no ļoti retajām bezvārtu spēlēm – 0:0 pret Rīgas Tehniskās universitātes komandu.

Rīgas čempionāta turnīra tabulā pirmo vietu saglabā futbola klubs “Jūrnieks”, punkts mazāk un spēle rezervē ir Babītes sporta klubam, un 17.septembrī abas līdervienības mērosies spēkiem Piņķos. Ceturtajā vietā ir SK “Kengaroos” (26 p.), piektajā – sporta klubs “Upesciems” (19), septītajā – FS “Rakari” (10) un astotajā – “ASK Kadaga” (9 p.).

Latvijas trešās līgas Ziemeļu zonas turnīra kārtējā spēlē līderi FK “Ķekava”/FK “Auda” futbolisti viesos pārspēja FK “Pļaviņas DM”. Ķekaviešus vispirms vadībā izvirzīja Raivo Simsons, laukuma saimnieki rezultātu izlīdzināja, bet drīz pēc tam Rūdolfs Zicāns ar realizētu 11 metru soda sitienu atguva vadību. Punktu desmit minūtes līdz beigām mačā pielika Ņikita Ivakins.

Salaspils stadionā futbola klubs “Alberts” uzņēma futbola klubu “Cēsis” un, pateicoties Elvja Meļķa un Raivja Dzelzīša vārtu guvumiem pēdējās 10 minūtēs, svinēja uzvaru 2:0. “Ķekava”/”Auda” ar 22 punktiem 8 spēlēs saglabā pirmo vietu, bet “Alberts” ar 4 punktiem ir asotais.

Sieviešu pirmās līgas turnīrā četru zaudējumu sēriju izdevies pārtraukt Babītes sporta kluba dāmu komandai. Kristiāna Kozuliņa vienīgos vārtus iesita 50.minūtē, un Babītes futbolistes ar 1:0 pārspēja sporta klubu “Imanta”. Diemžēl FK “Sigulda” neveiksmju sērija sasniegusi jau sešus mačus – 0:2 pret FK “Tukums 2000”.

12 komandu konkurencē Babītes sporta klubs ir 10.vietā (3 p.), bet FK “Sigulda” – pēdējā (0 p.).