Menu
 

Skujiņš izvirzīts UCI šosejas riteņbraukšanas atlētu komisijai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - "Trek-Segafredo" komandas arhīvs Foto - "Trek-Segafredo" komandas arhīvs

Nākamajā nedēļā notiks balsojums par Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) šosejas riteņbraukšanas atlētu komisijas pārstāvjiem. Atlētu komisijā izvirzīts Latvijas profesionālais riteņbraucējs carnikavietis Toms Skujiņš, kuram konkurenci balsojumā sagādās pasaules eksčempions Filips Žilbērs, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

UCI atlētu komisijas izveidotas visos riteņbraukšanas veidos. Tajās ievēlēto sportistu uzdevums ir aizstāvēt sava riteņbraukšanas veida sportistu intereses. Komisijas sastāvs darbojas četrus gadus, bet tajā pārstāvēti ir pa vienam vīrietim un sievietei. UCI šosejas riteņbraukšanas atlētu komisijas sastāvā tiks ievēlēts viens vīrietis un viena sieviete.  Balsot varēs visi pasaules čempionātā startējošie vīriešu, kā arī sieviešu elites sacensību dalībnieki. Balsošana tiks organizēta pirms parakstīšanās startam.

Vīru konkurencē kā viens no diviem kandidātiem ir izvirzīts 30 gadus vecais Latvijas izlases un ASV vienības “Trek – Segafredo” riteņbraucējs Toms Skujiņš. Viņš ir ne vien lielisks braucējs, bet arī aktīvi aizstāv riteņbraucēju intereses dažādās organizācijās, norāda LRF. Toms bieži vien pildījis savas komandas kapteiņa pienākumus, kā arī ir viens no paraugiem profesionālajā šosejas riteņbraukšanā komunikācijā ar medijiem un faniem. Latvieša komunikācijas un spriest spējas novērtē visā profesionālajā šosejas riteņbraukšanā. Turklāt Skujiņa labākie gadi profesionālajā šosejas riteņbraukšanā vēl ir tikai priekšā.

Otrs pretendents uz atlētu komisiju ir 2012. gada pasaules čempions Filips Žilbērs. Arī titulētais beļģis aktīvi iestājies par profesionālo šosejas riteņbraucēju tiesībām. Nākamā Žilbēram būs noslēdzošā sezona profesionālajā sportā. Ievēlēšanas gadījumā, viņš trīs no četriem gadiem atlētu komisijā pavadītu jau kā karjeru beidzis riteņbraucējs.

Jāatzīmē, ka līdz šim neviens no Latvijas riteņbraucējiem nav darbojies UCI atlētu komisijās. Toms Skujiņš nākamajā nedēļā arī startēs pasaules čempionātā, kur būs viens no četriem Latvijas elites šosejas riteņbraucējiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.