Zaudējumus piedzīvo Ķekavas, Mārupes un Ādažu basketbolisti

Neveiksmīga nedēļas nogale bijusi trim Pierīgas basketbola komandām. Zaudējumus piedzīvoja gan basketbola klubs “Ķekava” Latvijas kausa izcīņā, gan Mārupes sporta centra un “Ādaži/Carnikava” komandas Reģionālajā basketbola līgā.

BK “Ķekava” basketbolistiem pirms Latvijas kausa izcīņas otrās kārtas atbildes spēles pret basketbola klubu “Jelgava” bija jāpaveic teju neiespējamā misija – lai uzvarētu divu spēļu summā, vajadzēja viesos vinnēt ar 32 punktu pārsvaru. Pirmais puslaiks ķekaviešiem saglabāja cerību vismaz uz uzvaru otrajā mačā (36:37).

Toties katastrofāla izvērtās trešā ceturtdaļa – pirmo punktu viesi guva tikai priekšpēdējā minūtē, turpretī jelgavnieki šajā laikā iemeta 25 (!) punktus pēc kārtas. Beigu rezultāts 64:85 un “Ķekavai” zaudējums divu spēļu summā ar “mīnus 52”.

Viesu komandas labā Mārtiņš Zemturis guva 16 un Mārtiņš Avotiņš 11 punktus.

Mārupes sporta centra basketbolisti  viesojās pie Bauskas otrās komandas un pirmajā ceturtdaļā iekrāja deviņu punktu pārsvaru (19:10), taču laukuma saimnieki ātri atspēlējās, izvirzījās vadībā un ilgu laiku saglabāja 3-8 punktu starpību savā labā. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām baušķenieku pārsvars saruka līdz diviem punktiem (62:64), taču galotni veiksmīgāk aizvadīja mājinieki – mārupiešiem otrais zaudējums sezonā 65:72.

Mārupes komandai Otis Vārna-Uskalis iemeta 16 punktusm Toms Lūkass Ailis – 14 punktus, bet Gints Kravalis gandrīz savāca “triple double” – 13 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Ar zaudējumiem pirmajās divās spēlēs sezonu Reģionālajā līgā sācis arī basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”, kas sestdien viesojās pie Augšdaugavas novada basketbola kluba. Laukuma saimnieki pirmajā puslaikā panāca “plus 13” (37:24), trešās ceturtdaļas vidū viņu pārsvars pārsniedza jau 20 punktus (53:30), un atlikušajā laikā viesi starpību būtiski samazināt nespēja – 58:74.

Lauvas tiesu punktu BK “Ādaži/Carnikava” labā divatā guva Jānis Ābols (24) un Dāvis Siliņš (20).