"Garkalne" / "Livonia" regbisti atgūst Latvijas čempionu titulu Apriņķis.lv

Foto - RK "Livonia" Foto - RK "Livonia"

Rezultatīvā finālspēlē sestdien Baldones stadionā pārspējot “Ķekava” / “Miesnieki” komandu, Latvijas čempionu titulu pēc gada pārtraukuma atguvuši “Garkalne” / “Livonia” regbisti. Par valsts čempioniem viņi kļuvuši piekto reizi pēdējos deviņos gados.

Pretenzijas uz uzvaru Latvijas čempionātā Garkalnes komanda pieteica jau 3.minūtē, kad piezemējumu veica Klements Blerijs un realizācijas sitienu precīzi sita vēl viens “Livonia” leģionārs Donovans Djurants – 7:0. Desmit minutes vēlāk “Miesnieki”, kuru sastāvā ir arī vairāki baldonieši, rezultātu izlīdzināja – piezemējums Guntim Ciršam un realizācija Aigaram Šilo, bet nākamo desmit minūšu laikā pretinieki apmainījās ar Djuranta un Šilo precīzajiem soda sitieniem – 10:10.

Pirmā puslaika otrajā pusē sāka izpausties “Garkalne” / “Livonia” pārsvars, lielā mērā pateicoties dienvidāfrikāņa Djuranta meistarīgajai spēlei. Viņš gan vēlreiz sita precīzi realizāciju pēc Arkādija Remizova piezemējuma, gan pats ienesa bumbu pretinieku ieskaites laukumā un panāca 29:10 (vēl viens piezemējums Vītara Blošķa kontā). Pašās puslaika beigās piecus punktus sastāva ziņā novājinātajam Ķekavas klubam atguva Agris Apkalns – 29:15.

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Djurants un Blerijs palielināja “Livonia” pārsvaru līdz izšķirošajam 43:15. Divi Artūra Alaiņa piezemējumi “Miesniekiem” atjaunoja nelielu cerību atspēlēties (43:27), taču nekavējoties Garkalnes regbisti atbildēja ar vēl astoņiem punktiem. Atlikušajā laikā vietējos skatītājus iepriecināja baldonieša Elmāra Šefanovska un Markus Brēmera piezemējumi – 51:37 “Garkalne” / “Livonia” labā, un Latvijas čempionu titulam regbijā-7 livonieši pievienojuši arī pirmo vietu klasiskajā regbijā.

Spēlē par trešo vietu Valmieras “Fēnikss” pēcspēles sitienu sērijā ar 44:40 pārspēja “Eži/EK sistēmas” regbistus.

Iepriekš pusfinālos "Ķekava/Miesnieki" pārspēja "Eži"/"EK Sistēmas" komandu 31:17 (7:17), bet "Garkalne"/"Livonia" ar 42:29 (21:17) uzvarēja Valmieras "Fēniksu". Abas komandas finālā tikās arī pirms gada – toreiz spraigā spēlē ar 13:10 uzvaru guva “Miesnieki”.

Jāatzīmē arī, ka Latvijas čempionu titulu U18 vecuma grupā regbijā-7 izcīnījuši Ķekavas novada sporta skolas/Baldones jaunie regbisti, kuri sezonas pirmajos divos posmos izcīnīja pirmo vietu, bet trešajā bija otrie.