Menu
 

Futbola federācija aptur Sieviešu 1.līgas, jaunatnes čempionāta un veterānu čempionāta norisi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde, izvērtējot apkopoto informāciju par klubos esošo situāciju ar vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāta īpašnieku skaitu, pieņēma lēmumu no 15.oktobra apturēt un neturpināt tālāku "Evelatus" Jaunatnes futbola čempionāta, Sieviešu futbola 1. līgas un Latvijas atklātā veterānu čempionāta norisi.

Kā informēja LFF, saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem par ārkārtējās situācijas izsludināšanu epidemioloģiski daļēji drošā vidē turpināsies "Optibet" virslīgas čempionāts, Sieviešu futbola līga un "Optibet" telpu futbola virslīgas čempionāts, bet epidemioloģiski drošā vidē sezonu turpinās "Optibet" Nākotnes līga, 2. līga, 3. līgas finālturnīrs un virslīgas dublieru čempionāts. Lēmumi par 3. līgas reģionālo turnīru atlikušajām spēlēm, ņemot vērā katrā reģionā atšķirīgo situāciju, jāpieņem attiecīgā LFF reģionālā futbola centra vadītājam.

Saskaņā ar MK noteikumiem sacensības epidemioloģiski drošā vidē nozīmē, ka to dalībniekiem (spēlētājiem, treneriem, personālam) ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Izņēmuma kārtā, kā to paredz MK noteikumi, augstāko līgu ("Optibet" Virslīga, Sieviešu futbola līga un "Optibet" telpu futbola Virslīga) čempionātos var piedalīties spēlētāji arī ar sertifikātu, kas apliecina negatīvu Covid-19 testu, līdz ar to šīs sacensības drīkst norisināties epidemioloģiski daļēji drošā vidē.

Attiecībā uz skatītājiem noteikts, ka LFF organizētās sacensības drīkst apmeklēt tikai tad, ja personai ir vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts un skatītāju atrašanās stadionos no spēles organizatora (futbola kluba) puses atbilst MK rīkojumā noteiktajiem nosacījumiem.

"Ar smagu sirdi esam spiesti apturēt vairāku sacensību norisi. Veselības un drošības faktoru likšana visaugstākajā vietā ir vienīgais veids, kā uz šiem izaicinājumiem skatīties, tāpēc aicinu iedziļināties situācijā un iemeslos turnīru apturēšanai. Arī sacensībās, kas turpinās sezonu, situācija nav vienkārša, jo klubos ir atšķirīgas situācijas ar vakcinēto skaitu. Iespējams, kādam sezonas beigas aizvadīt pilnvērtīgi būs ļoti sarežģīti," paziņojumā paudis LFF prezidents Vadims Ļašenko.

"Klubos redzam to pašu ainu, kuru visā sabiedrībā, tāpēc vēlreiz vēršos pie Latvijas futbola saimes un LFF vārdā aicinu izdarīt izvēli par labu vakcinācijai. Tā ir vienīgā objektīvā un zinātniski pamatotā izeja no situācijas, kurā atrodas visa pasaule. LFF jau ir daudziem saviem biedriem palīdzējusi ar vakcinēšanās iespēju organizēšanu, un to esam gatavi darīt arī turpmāk. Dodiet mums ziņu, un mēs jums palīdzēsim."

Kā zināms, gan Sieviešu 1.līgas turnīrā, gan Latvijas jaunatnes un veterānu futbola čempionātos piedalījās vairāku Pierīgas novadu komandas. Sieviešu 1.līgas turnīra tabulā trīs kārtas līdz beigām Babītes sporta kluba komanda un futbola klubs “Sigulda” ieņem divas pēdējās vietas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.