Ķekavas un Ulbrokas florbolisti svin uzvaras un kāpj virslīgas turnīra tabulā

Foto - FS "Masters" Foto - FS "Masters"

Diezgan veiksmīga nedēļas nogale Latvijas florbola čempionātā bijusi Pierīgas klubiem. Pie panākumiem virslīgas turnīrā tika Ķekavas un Ulbrokas vīru komandas, kas nu ieņem vietas turnira tabulas vadošajā četriniekā. Savukārt par dāmu virslīgas turnīra līderēm kļuvušas “FK Ķekava” florbolistes.

“Ķekavas” florbolisti sestdien viesojās pie “Lielvārde/FatPipe” komandas un, pirmie zaudējuši vārtus, līdz trešā perioda vidum spēja panākt 6:2 savā labā. Atlikušajā laikā mājinieki vien spēja starpību samazināt līdz 6:4. Ķekaviešu rindās ar vienu precīzu metienu un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Markuss Januševskis.

Trīs punktus nopelnīja arī “Oxdog Ulbroka LU” komanda, kas savās mājās uzņēma Liepājas klubu “Kurši”. Līdzīgi kā pirms divām dienām iepriekšējā mačā pret FBK “SĀC” florbolistiem, ulbrokieši spēles sākumā nonāca zaudētājos (0:2), taču vareni aizvadīja trešās trešdaļas sākumu un uzvarēja 8:3. Matīsam Kristianam Morozovam divi vārtu guvumi, Kristeram Eglītim 1+2.

Zaudējumu dramatiskā izbraukuma spēlē pret “Irlavu” piedzīvoja florbola klubs “SĀC”. Pēc pagalam neveiksmīgas otrās trešdaļas (2:6) trešā perioda sākumā viesi spēja panākt izlīdzinājumu, tomēr trīsarpus minūtes pirms beigām laukuma saimnieki iemeta uzvaras vārtus – 6:7. “SĀC” labā divus vārtus guva Raitis Ozols.

Latvijas virslīgas turnīra tabulā pirms svētdienas spēlēm “Ķekava” ar 20 punktiem 9 spēlēs izņem otro vietu aiz Cēsu “Lekringa” (21 p. 8 sp.). “Oxdog Ulbroka LU” ir ceturtajā vietā (16 p. 9 sp.), bet FBK “SĀC” septītajā (12 p. 9 sp.).

Florbola klubam “SĀC” ne visai labi klājas arī Latvijas pirmās līgas turnīrā – sestdien piedzīvotais zaudējums 4:10 pret Kocēnu “Rubenes” otro komandu viņiem bija jau ceturtais šīs sezonas piecās spēlēs, un Austrumu grupas tabulā Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas vienība ar trim punktiem ieņem pēdējo devīto vietu.

Latvijas dāmu virslīgas čempionātā iepriekšējās sezonas finālistu divcīņā “Ķekavas Bulldogs/NND” florbolistes savās mājās ar 0:9 kapitulēja “Rubenei”, kaut arī pēc divām trešdaļām viešņu pārsvars bija tikai divi vārti.

Divas spēles divu dienu laikā aizvadīja “FK Ķekava” komanda. Sestdien ķekavietes viesos ar 10:1 sagrāva “Irlava/Tukums-Slampe” vienību (Kristiānai Elizabetei Krūmiņai 2+1, Katrīnai Katei Fībigai 2+0). Bet svētdien savās mājās mačā pret “Lekringu” pamatlaikā nenosargāja divu vārtu pārsvaru, toties uzvarēja pagarinājumā – 5:4 (Ievai Bušmanei 3+0). Pēc šīm uzvarām “FK Ķekava” izvirzījusies turnīra tabulas pirmajā vietā – 13 punkti 5 spēlēs. “Ķekavas Bulldogs/NND” ar 5 punktiem 4 mačos ieņem sesto vietu astoņu komandu konkurencē.

Jāpiezīmē, ka 27.novembrī Zviedrijā sāksies pasaules dāmu florbola čempionāts, kurā Latvijas valstsvienības sastāvā spēlēs trīs Ķekavas klubu pārstāves.