Florbolistes ar zaudējumu sāk pasaules čempionātu, florbolisti turpina pašu mājās (papildināta)

Foto - flickr.com/photos/iff_floorball/ Foto - flickr.com/photos/iff_floorball/

Ar zaudējumu Polijas izlasei pasaules dāmu florbola čempionātu svētdien Zviedrijas pilsētā Upsalā sāka trīs Ķekavas klubu spēlētāju pārstāvēta Latvijas valstsvienība. Pēdējās spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta vīriem nedēļas nogalē aizvada Latvijas virslīgas klubi.

Latvijas valstsvienība spēlē pret Poliju nokļuva zaudētājās piektajā minūtē, kad deviņu sekunžu laikā skaitliskā vairākumā pamanījās ielaist divus vārtus. Turpinājumā rezultātu gan izdevās samazināt (1:2, 2:4), taču atspēlēties ne – 4:6. A apakšgrupā Latvijas florbolistes vēl pirmdien tiksies ar Šveices izlasi, bet otrdien – ar Čehijas komandu. Šo vienību savstarpējā spēlē pārākas bija čehietes 5:2.

"Ķekavas Bulldogs/NND" komandu izlasē pārstāv vārtsardze Jana Filipsone un uzbrucēja Anna Mūrniece, bet “FK Ķekava” klubu – aizsardze Kristiāna Elizabete Krūmiņa. Interesanti, ka pa diviem vārtiem Latvijas valstsvienības labā mačā pret Poliju guva kādreizējās Ķekavas komandu spēlētājas – Elīza Elizabete Bērziņa un Anna Ankudinova, kura desmit sekundes līdz beigām ļoti eleganti realizēja soda metienu.

Pasaules čempionāts florbola vīriem norisināsies no 3. līdz 11. decembrim Helsinkos, un paredzēts, ka Latvijas izlasi pārstāvēs arī divi Pierīgas klubu spēlētāji – aizsargs Kārlis Petrovskis no “Oxdog Ulbroka LU” komandas un šīs sezonas virslīgas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Jansons no “Ķekavas”.

Sestdien Ulbrokas komanda savās mājās uzņēma virslīgas turnīra pastarīšus “Bauskas” florbolistus. Izšķirošais cīņā bija trešās trešdaļas sākums, kad ar trim precīziem metieniem piecu minūšu laikā laukuma saimnieki pārsvaru palielināja līdz 7:1 un aizvadīja maču līdz uzvarai 7:4. Divus vārtus iemeta Eduards Stūre, bet Nikam Ķuzulim trīs rezultatīvas piespēles.

Svētdien vakarā ulbrokieši aizvadīja vēl vienu spēli pret tabulas lejasdaļas komandām un ar 9:2 pieveica RTU/”Rockets” vienību, pagarinot uzvaru sēriju līdz septiņām spēlēm. Pirmajās divās trešdaļās viesi nosargāja savus vārtus neskartus, bet pretinieku vārtos iemeta piecas bumbiņas. Četrus rezultativitātes punktus (3+1) nopelnīja Matīss Kristians Morozovs, pa trim – Niks Ķuzulis (2+1) un Valters Lapiņš (1+2).

Jau sesto zaudējumu pēc kārtas sestdien piedzīvoja Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas klubs “SĀC”, kas izbraukuma spēlē pret virslīgas čempionāta līderiem Talsu NSS/”Krauzers” florbolistiem pirmajā trešdaļā ielaida piecus vārtus un beigās piekāpās 3:9. Viesu rindās divreiz precīzs bija Raitis Ozols.

Turnīra tabulā talseniekiem nu ir 29 punkti 12 spēlēs, viņiem seko Cēsu “Lekrings” (24 p. 9 sp.), “Ķekava” (20 p. 9 sp.) un “Oxdog Ulbroka LU” (19 p 10 sp.). FBK “SĀC” ar 12 punktiem 11 mačos ir astotajā pozīcijā.

Turpinās arī Latvijas pirmās līgas čempionāts, un sestdien aizraujošu Pierīgas dueli Saulkrastos aizvadīja “SĀC” un Salaspils novada “Saulkalnes” florbolisti. Viesi mača gaitā bija vadībā 2:1, 5:3 un 8:5, taču pēdējās deviņās minūtēs ļāva mājiniekiem atspēlēt trīs vārtu deficītu, bet pagarinājuma “SĀC” guva arī uzvaras vārtus – 9:8. Pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva Rūdis Otomārs Gaigals (viņa kontā arī izšķirošais gols), Dāvis Kononovs, Roberts Villa un Miks Nagliņš, bet zaudētājiem – Kārlis Bukovskis, Kārlis Zaremba un Kristians Rūdolfs Priede.

Vēl vienu zaudējumu “Saulkalne” piedzīvoja svētdien viesos pret “Rubene-1” komandu. Spēles liktenis lielā mērā tika izšķirts jau pirmajā trešdaļā, ko viesi zaudēja 0:6 – visā spēlē 4:12 (Edmundam Lauvam 2+0).

Savukārt “Ķekavas Bulldogs” florbolisti savā laukumā uzņēma “Ogres vilkus” un, trešā perioda vidū pusotras minūtes laikā ielaiduši trīs vārtus, zaudēja 5:6. Pa diviem precīziem metieniem Endijam Umbertam Barrusam un Matīsam Grīnbergam.

Pirmās līgas Austrumu grupā FK “Saulkalne” ieņem piekto vietu (10 p. 7 sp.) un “SĀC” septīto vietu (5 p. 6 sp.), bet Rietumu grupā “Ķekavas Bulldogs” ir septītie (6 p. 5 sp.).