Latvijas florbolisti pasaules čempionātā dala punktus ar dāņiem un cienīgi zaudē somiem

Foto - flickr.com/photos/iff_floorball Foto - flickr.com/photos/iff_floorball

Ar neizšķirtu pret Dāniju un zaudējumu Somijai Helsinkos notiekošā pasaules florbola čempionāta pirmo posmu pabiegusi Latvijas vīru valstsvienība. Otrdien Latvijas florbolisti aizvadīs astotdaļfināla spēli.

Sestdienas mačā pret Dānijas izlasi latvieši pirmajā trešdaļā nonāca zaudētājos 0:2, taču perioda priekšpēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu, bet pēc divām trešdaļām jau bija vadībā 4:2. Vēl piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijas komandai bija divu vārtu pārsvars (5:3), tomēr dāņiem atlikušajā laikā izdevās izlīdzināt rezultātu, un cīņa beidzās neizšķirti 5:5.

Latvijas valstsvienības labā Rolands Kovaļevskis guva dvus vārtus. “Oxdog Ulbroka LU” kluba aizsargs Kārlis Jānis Petrovskis nopelnīja divas soda minūtes, kuru laikā pretinieki iemeta ceturto golu, bet “Ķekavas” pārstāvis izlasē Klāvs Jansons spēles protokolā neatzīmējās.

Svētdien pret pašreizējiem pasaules čempioniem Somijas florbolistiem Latvijas izlase turējās cienījami – pirmie guva vārtus, otrās trešdaļas sākumā izlīdzināja rezultātu 2:2, un arī turpinājumā favorītiem somiem ar vārtu gūšanu nemaz tik viegli neklājās. Beigās tomēr zaudējums 2:7.

Atkarībā no pirmdienas spēles Dānija – Zviedrija iznākuma Latvijas A apakšgrupas turnīra tabulā ieņems trešo vai ceturto vietu un otrdien aizvadīs astotdaļfināla spēli pret kādu no labākajām pasaules ranga otrā ešelona komandām.

Pasaules čempionāta laikā virslīgas čempionātā ir pārtraukums, taču turpinās pirmās līgas turnīrs, kurā divas spēles nedēļas nogalē aizvadīja “Ķekavas Bulldogs” kluba forbolisti. Piektdien viņi viesos pārliecinoši ar 15:7 pieveica Jelgavas novada klubu “JeNo”. Pa diviem vārtiem guva Raivo Simsons (viņam arī četras rezultatīvas piespēles), Reinis Melgailis, Endijs Umberts Barruss, Miks Ķibilds un Endijs Vilde.

Krietni saspringtāka izvērtās sestdienas spēle Ķekavā pret sporta kluba “Slampe”/”Zevid” florbolistiem. Mājiniekiem trešās trešdaļas sākumā izdevās panākt triju vārtu pārsaru (5:2), taču pretinieki līdz pamatlaika beigām pamanījās atspēlēties (6:6). Uzvaru pagarinājuma 25.sekundē tomēr panāca “buldogi” – 7:6. Pa trim rezultativitātes punktiem nopelnīja Reinis Melgailis (2+1) un uzvaras vārtu autors Endijs Vilde (1+2).

Rietumu grupas turnīra tabulā “Ķekavas Bulldogs” ar 11 punktiem 7 spēlēs ieņem septīto vietu, taču pirmā ir tikai četru punktu attālumā.