Menu
 

Kristers Aparjods: Sočos uzliktā latiņa nespiež plecus, gribas būt augšgalā vienmēr

  • Autors:  LETA
Foto - Mareks Galinovskis, FIL Foto - Mareks Galinovskis, FIL

Pēc nedēļas nogalē Sočos izcīnītās uzvaras Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā uzliktā latiņa Kristeram Aparjodam nespiež plecus, un gribas būt augšgalā vienmēr, pirmdien sarunā ar aģentūru LETA teica Aparjods.

Jau ziņots, ka sestdien vīriešu sacensībās Aparjods, pēc pirmā brauciena ieņemdams otro vietu, otrajā braucienā apsteidza līderi pēc pirmā brauciena Itālijas sportistu Dominiku Fišnalleru un divu braucienu summā finišēja minūtē un 42,881 sekundē. Otro vietu izcīnīja Vācijas sportists Johanness Ludvigs, atpaliekot 0,024 sekundes.

"Tagad latiņa ir uzlikta augstu, taču ļoti nejūtu, ka tā spiestu plecus. Protams, gribas būt tur - augšgalā, labāko trijniekā - vienmēr. Tāds arī ir mērķis - cīnīties par medaļām," sarunā saka kamaniņu braucējs.

Tā Latvijai izrādījās Latvijas kamaniņu sporta vēsturē pirmā uzvara Pasaules kausa posmos vīriešu vieninieku sacensībās. Nevienam latvietim iepriekš nekas tāds nebija bijis pa spēkam.

"Jūtos tāpat kā parasti. Protams, kaut kas ir noticis, bet esmu uz to gājis, un sajūta ir tāda, ka tam agrāk vai vēlāk bija jānotiek. Un pie tā apstāties negribas. Viss turpinās. Sajūtas ir pavisam vienkāršas, ikdienišķas. Nekas vēl nav beidzies, un darbiņš vēl nav padarīts," divas dienas pēc uzvaras skaidro Aparjods.

Viņš stāsta, ka Soču trasē šī viņam bija jau kāda ceturtā - piektā reize. Jau pirmoreiz, tur aizbraucot, viņš ātri sadraudzējās ar virāžām, un trase labi iesēdās atmiņā. Bija visi priekšnoteikumi, lai viss šeit ietu no rokas.

Tāpat pateicīgi bija tas, ka sezonas sākumā Latvijas izlase te jau bija trenējusies. Tas arī treniņos pirms sacensībām un Pasaules kausā ļāva justies "labi un atbrīvoti", Aparjodam uz šo trasi braucot ar prieku.

Viņš stāsta, ka pirmais no diviem šīs sezonas Pasaules kausa posmiem Sočos, kurā Latvijas kamaniņu braucējs izcīnīja piekto vietu, bija "laika apstākļu sacīkstes, jo valdīja renes sporta veidiem nepiemēroti laika apstākļi - lietus un liels gaisa mitrums". Trases kondīcija ar katru nobraukušo sportistu strauji pasliktinājās. Stundā, kas pagāja, līdz sāka braukt labākie, trase kļuva ievērojami lēnāka, un lielo lozi bija izvilkuši tie sportisti, kuri pirmajā braucienā finišēja pa vidu.

Pirms otrā Soču posma Aparjodam treniņos veicās labi, un sacensībās laika apstākļi bija labvēlīgāki, nekļūstot par noteicošo faktoru.

"Uz sacensībām gāju ar domu aizvadīt divus stabilus braucienus," stāsta sportists. "Pirms otrā brauciena nervu spriedzīti augstās otrās vietas dēļ nejutu. Bija neliels satraukums, bet tas nebija neveselīgs."

Pēc finiša, priecīgs par uzvaru, Aparjods nebija nojautis, ka ierakstījis savu vārdu vairāk nekā 50 gadus ilgajā Latvijas kamaniņu sporta vēsturē: "Kad finišēju, mani sagaidīja treneri, un visi korī šo ziņu arī pasniedza."

Svētdien sacensībās Sprinta kausā sportists kā Pasaules kausa posma uzvarētājs trasē devās pēdējais no 15 kamaniņu braucējiem un ieņēma astoto vietu.

"Pats nedaudz nokļūdījos. Video to īsti nevarēja redzēt. Sprintā laiks no starta līdz finišam ir īsāks, rezultāti - blīvi, un mazākā kļūdiņa ļoti ietekmē izcīnīto vietu finišā," iemeslus skaidro sportists.

Pēc četrām aizvadītajām sacensībām Aparjods Pasaules kausa kopvērtējumā ar 215 punktiem ieņem sesto vietu.

Arī Aparjoda māsa Kendija ir Latvijas kamaniņu sporta izlases līdere sieviešu sacensībās un Soču posmos izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu, bet Sprinta kausa sacensībās Aparjodei pietrūka četru sekundes tūkstošdaļu, lai izcīnītu bronzu.

Viņa ar 245 punktiem ieņem trešo vietu kopvērtējumā.

Abu sportistu mamma ir Aiva Aparjode, kura kamaniņu sporta sacensībās 2006.gada olimpiskajās spēlēs Turīnā izcīnīja 18.vietu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.