Ķekavas basketbolisti neapturami Talsos, mājiniekiem zaudējumi Mārupē, Salaspilī un Ādažos

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Graujošu uzvaru ar 68 punktu pārsvaru piektdien vakarā Nacionālās basketbola līgas spēlē Talsos svinēja basketbola klubs “Ķekava”. Bēdīgāk klājās trim Reģionālajā līgā spēlējošajiem Pierīgas basketbola klubiem – mājas spēles zaudēja gan mārupieši, gan salaspilieši, gan ādažnieki.

Basketbola klubu “Talsi” un “Ķekava” savstarpējā spēlē viesi pirmajā ceturtdaļā iemeta divreiz vairāk punktu (29:14) un apmēram šāda tendence saglabājās visa mača gaitā. Beigās ķekavieši vinnēja 123:55. Elvijs Mičulis BK “Ķekava” labā guva 44 punktus, olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Nauris Miezis savāca 25 punktus, 9 rezultatīvas piespēles un 8 pārķertas piespēles un Mārtiņš Zemturis – 19 punktus, 10 atlēkušās bumbas un 5 piespēles.

Ar septiņām uzvarām 12 spēlēs ķekavieši NBL Rietumu grupas turnīra tabulā ieņem ceturto vietu. Līderi ir “Kandava/Anzāģe” basketbolisti, kuri vinnējuši visās 11 cīņās.

Pierīgas komandas Reģionālajā basketbola līgā ar pozitīvu bilanci nevar lepoties. Rietumu grupā septīto neveiksmi desmit mačos piedzīvoja Mārupes sporta centra basketbolisti (priekšpēdējā 10.vieta tabulā). Mājas spēlē pret BK “Jaunpils” viņi pirmā puslaika beigas un otrā sākumu zaudēja 7:17 (22.minūtē 36:49) un turpinājumā tuvāk par astoņu punktu starpību tuvāk netika. Beigu rezultāts 69:87 bija lielākais viesu pārsvars spēlē. Laukuma saimniekiem Ričards Alekss Survillo iemeta 18 un Kārlis EberliņŠ 13 punktus.

Scenārija ziņā ļoti līdzīga bija Salaspils sporta skolas vienības spēle pret “Jēkabpils lūšiem”. Pēc līdzīgā cīņā aizvadītas pirmās ceturtdaļas jēkabpilieši veica izrāvienu 15:5 (16.minūtē 25:39), noturēja pretiniekus drošā attālumā, un arī šajā mačā viesi lielāko starpību sasniedza pašās beigās – 75:99. Jau 12 zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušajiem salaspiliešiem rezultatīvākie bija Markuss Kaminskis (19 p.), Toms Jēkabs Bērziņš (14) un Pēteris Lunts (12 punkti plus 12 atl.bumbas un 5 piespēles).

Ilgāk intriga saglabājās BK “Ādaži/Carnikava” un BK “Madona” basketbolistu spēlē. Pirmajā puslaikā astoņu punktu pārsvars bija mājiniekiem, otrajā puslaikā – septiņi punkti vieniem no Austrumu grupas līderiem madoniešiem, bet pusotru minūti līdz pamatlaika beigām sāncenšus šķīra nieka četri punkti (77:81). Taču atlikušajā laikā viesi punktu turpināja krāt gandrīz visos uzbrukumos, bet ādažniekiem precizitātes pietrūka – 82:90. BK “Ādaži/Carnikava” labā Mārcis Osis guva 30, Jānis Ābols 17 un Armands Jakušenoks 16 punktus.

Turnīra tabulā Ādažu novada komanda ieņem astoto vietu (4-7), bet Salaspils vienība – pēdējo vienpadsmito (1-12).