Ķekavas basketbolistiem panākums, salaspiliešiem, mārupiešiem un ādažniekiem neveiksmes

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

No četrām Pierīgas komandām, kas piedalās Nacionālās basketbola līgas (NBL) un Reģionālās basketbola līgas (RBL) turnīros, pēdējo dienu laikā pie uzvaras ticis vien basketbola klubs “Ķekava”. Zaudējumus piedzīvoja Salaspils, Mārupes un Ādažu basketbolisti.

Basketbola klubs “Ķekava” viesos tikās ar kaimiņiem turnīra tabulā “Bauskas” basketbolistiem. Spraigā cīņā vadības maiņa tikai fiksēta deviņas reizes, neizšķirts – septiņas reizes, un vēl trīs minūtes līdz pamatlaika beigām pretiniekus šķīra tikai divi punkti. Atlikušajā laikā aukstasinīgāki izrādījās ķekavieši, kuri svinēja uzvaru 90:82.

Kluba līdera lomu vēlreiz nodemonstrēja olimpiskais čempions Nauris Miezis, kura kontā 27 punkti, 9 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles un 5 pārķertas piespēles. 23 punktus pievienoja Edgars Štelmahers. Ar deviņām uzvarām 17 spēlēs BK “Ķekava” NBL Rietumu grupas turnīra tabulā ieņem ceturto vietu, līdz pamatturnīra beigām atlikušas trīs spēles.

RBL Rietumu grupas spēlē Mārupes sporta centra basketbolisti kā līdzīgi cīnījās ar “East-Ball”/RTDP komandu pirmajā puslaikā (40:41), taču otrajā dominēja pretinieki un sagādāja mārupiešiem vēl vienu zaudējumu – 72:97. Rezultatīvākie bija Toms Lūkass Ailis (24 punkti plus 17 bumbas pie groziem) un Roberts Porietis (12). Mārupiešiem ir sliktākā bilance grupā (3-12), taču vēl nelielas cerības iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Ļoti līdzīgi klājās BK “Ādaži/Carnikava” basketbolistiem – piektdienas mājas spēlē pret “Jēkabpils lūšiem” pirmās 20 minūtes noslēdzās 42:45, bet beigās sanāca 78:98. Laukuma saimniekiem Mārcis Osis guva 33 punktus un Armands Jakušenoks 23 punktus.

Salaspils sporta skolas komanda mājas spēlē pret basketbola klubu “Salacgrīva” jau 4.minūtē zaudēja ar vairāk nekā desmit punktu starpību (4:15) un turpinājumā vērā ņemamu argumentu laukuma saimniekiem nebija – 76:111. Toms Jēkabs Bērziņš iemeta 16 un Kristiāns Pastors 12 punktus.

RBL Austrumu grupā ādažnieki ar sešām uzvarām 16 spēlēs ir astotie, bet salaspilieši ar divām uzvarām 17 mačos pēdējie vienpadsmitie bez cerībām kvalificēties “play off” turnīram.