Menu
 

Foto: Ar izšķirošām cīņām Baložos noslēgusies "xRace" piedzīvojumu sacensību devītā sezona

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Ar izšķirošām cīņām Baložos noslēgusies "xRace" piedzīvojumu sacensību devītā sezona Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļas nogalē, 22. septembrī, Ķekavas novada Baložos aizritēja “xRace” piedzīvojumu sacensību sezonas pēdējais, ceturtais posms. “xRace” devītās sezonas noslēgumā grūtākajā un garākajā “Garmin” Sporta distancē uzvarēja favorīti un sezonas līderi “Lūzumpunkts” no Rīgas. Tikmēr “Nature Valley” Tautas distancē, kur bija vislielākā konkurence, pirmo vietu ieguva rīdzinieki no “Ko te notiek”, bet īsākajā “Isostar” draugu un ģimenes distancē ar visiem savāktajiem kontrolpunktiem finišu pirmie sasniedza “Dhanu Team”.

“xRace” devītā sezona noslēdzās skaisti rudenīgos laikapstākļos pagājušo sestdien Baložos, kur tika aizvadīts ceturtais posms. Deviņu gadu laikā “xRace” Baložos viesojās pirmo reizi. Sacensību laikā dalībnieki izbaudīja Ķekavas novada un Baložu mežus, purvus, ezerus, upes un arī salas. Kontrolpunktus nācās meklēt Sausajā Daugavā, Baložu slēpošanas trasē, Rāmavas muižas parkā, pie Katlakalna baznīcas un Titurgas ezera. Ja “Garmin” Sporta distancē abās kategorijās (vīrieši un Mix) kopvērtējuma uzvarētāji jau bija zināmi, tad “Nature Valley” Tautas distancē visās trijās kategorijās – vīrieši, sievietes, Mix – bija gaidāmas spraigas cīņas par sezonas labākās komandas titulu, informē pasākuma organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

“Garmin” Sporta distancē, orientējoties pēc kartes un veicot trīspadsmit dažādus posmus, kopumā bija jānoskrien aptuveni 15 km, jānobrauc ar riteni 50 km un jānoairē 4 km. Trešo uzvaru sezonā izcīnīja rīdzinieki Uldis Žimants, Atis Krūmiņš un Alberts Jasāns no “Lūzumpunkts”, savācot visus 169 punktus un līderiem cienīgi pabeidzot sezonu. Sezonas kopvērtējuma uzvarētāji distanci veica 5:50:02. Arī vadošajai Mix komandai “Isostar”, kur šoreiz Krūmiņu vietā ar rīdzinieku Ediju Šmitu startēja Zane Dzirkale un Vladimirs Ļašs, izdevās distanci veikt ātrāk par 6 stundām – 5:56:44. Līdz ar to “Isostar” palika nepārspēti visos sezonas posmos un likumsakarīgi uzvarēja arī kopvērtējumā.

Lai paspētu finišēt ātrāk par 6 stundām, trīs ar pusi minūtes pietrūka trešajai kopējā ieskaitē un otrajai labākajai vīru komandai “ELITA++” ar rīdziniekiem Kristapu Epneru, Gati Kaušu un Didzi Kalēju sastāvā. Šīs trīs komandas bija vienīgās, kurām izdevās savākt visus 169 punktus, jo ceturtās un piektās vietas ieguvējiem “Sviestmaižu slepkavas” un “Paldies Jānim” pietrūka 2 kontrolpunktu, ko kompensēja ar 20 minūšu soda laiku, norāda I. Bācis.

“Nature Valley” Tautas distancē, kur sacentās vairāk par 50 komandām, pirmie finišējušie gan vīriešu (“Mežā galvenais”), gan Mix grupā (“I&A&K”) diemžēl pie uzvarām netika, jo tomēr visus punktus nebija savākuši. Visus 103 punktus savāca un distanci ar 8 km skriešus, 25 km ar riteni un 2 km ar laivu 2:49:52 veica rīdzinieki Uldis Kleinbergs, Normunds Leiņa, Kristaps Štorhs no “Ko te notiek” komandas. Viņi bija vienīgie, kuri iekļāvās trijās stundās. Aiz uzvarētājiem 17 minūtes finišēja un otro vietu ieguva “JS Products” (Kaspars Ābols, Edgars Medisons, Vilis Trautmanis), kuriem tā bija pirmā reize trijniekā. Trīs minūtes ilgāk nekā “JS Products” distancē pavadīja un trešo rezultātu uzrādīja labākā Mix komanda “Pazudušie” (Toms Duboviks, Diāna Fedotova-Bebriša, Nauris Hofmanis), nodrošinot uzvaru arī kopvērtējumā, atzīmē organizatoru pārstāvis.

Par pirmo godalgu un otro vietu Mix grupā bija priecīgi “NLP” pārstāvji Gints Poris, Dace Rozenberga un Andris Segliņš. Misēkļa dēļ ar vienu punktu uzvaras vietā trešie posmā Mix grupā palika “I&A&K” (Ilze Cahrausa, Artūrs Hirkovskis, Kārlis Jurševics), tādējādi kopvērtējumā ļoti blīvajos rezultātos šķiroties ne tikai no uzvaras, bet arī no godalgotas vietas. Toties kā kompensācija par to un sarūgtinājuma remdēšana bija trešajā posmā iegūtā “Red Bull” balva ar ceļojumu uz Planicu Slovēnijā.

Vairāku pietrūkstošo punktu dēļ ārpus divdesmitnieka Baložos palikušie Māris Freimanis, Renārs Pūce, Jānis Lācis no “Mežā galvenais” (kopvērtējumā ņēma vērā trīs labākos rezultātus no četriem startētajiem posmiem) tomēr nosargāja pirmo vietu sezonas kopvērtējumā vīriešu grupā. Sievietēm posmā uzvaru svinēja pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētājkomanda “Steam Ikšķile” (Marita Johansone, Inga Mauliņa, Ilona Skuja), kurām šogad tas bija tikai pirmais starts. Posmā otro vietu ieguva un sezonas kopvērtējumā spraigā cīņā ar “Whatever” komandu uzvaru izcīnīja “Blondā Alma” (Lauma Mamaja, Sandra Buša, Aiga Rozenberga), informē I. Bācis.

“Isostar” īsajā distancē, kur sacentās divdesmit ģimeņu un draugu komandas, labākie bija Kaspars Cers ar dēlu Oto (“Dhanu Team”), kuri distancē (3 km ar kājām, 10 km ar velosipēdu, 1 km airēšana) pavadīja 2:10:08.

Līdz ar posma un sezonas kopvērtējuma apbalvošanu, kliņģera ēšanu un balvu izlozi norisinājās arī “Red Bull” rīkotā sezonas noslēguma ballīte, vēsta organizatoru pārstāvis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.