Salaspils handbolistiem uzvara un neizšķirts, Stopiņu handbolistēm vēl divi zaudējumi

Foto - Latvijas Handbola federācija Foto - Latvijas Handbola federācija

Latvijas handbola virslīgas čempionāta B grupas turnīrā bez zaudējumiem turpina spēlēt līderi “Salaspils” handbolisti. Divas neveiksmes dāmu virslīgā piedzīvojušas Stopiņu PHK handbolistes.

Sestdienas spēlē Aizkrauklē pret “S&A” vienību salaspilieši lielāko cīņas daļu bija iedzinējos, otrā puslaika vidū laukuma saimnieki panāca piecu vārtu pārsvaru (18:23). Taču nākamo desmit minūšu laikā bumba lidoja tikai viņu vārtos – 28:23 un beigās “Salaspils” uzvara 32:26. Sešus metienus viesiem realizēja Kaspars Luksis, pa pieciem – Ivars Brics un Rainers Gailums.

Svētdien Salaspils handbolisti savās mājās uzņēma Ludzas sporta kluba “Latgols” junioru komandu. Pirmā puslaika beigās viesi ar 5:0 izrāvienu panāca pirmo vērā ņemamo pārsvaru (12:17), taču laukuma saimnieki diezgan ātri atspēlējās un jau paši izvirzījās vadībā 27:23 desmit minūtes līdz beigām. Šoreiz jau ludzānieši pārņēma iniciatīvu un pēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu – 32:32. “Salaspils” labā Ivars Brics iemeta astoņus, Matīss Strautnieks sešus, Kaspars Luksis un Kristiāns Strautnieks pa pieciem goliem.

Pie panākuma tika arī Ulbrokas sporta kluba handbolisti. Svētdienas savās mājās viņi uzņēma Latvijas jauniešu izlasi. Vadībā pārmaiņus bija te viena, te otra komanda, un 10 minūtes līdz beigām tablo vēstīja neizšķirtu 32:32. Galotni sekmīgāk tomēr aizvadīja pieredzējušākie laukuma saimnieki – 40:35. Sandis Oto iemeta 12 golus, Andris Lazda 11, Raivis Kronis astoņus.

B grupas turnīra tabulā cīņā par pirmo vietu un vienīgo ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru “Salaspilij” nu ir 13 punkti septiņās spēlēs, bet Ulbrokas sporta klubam – astoņi punkti piecās spēlēs. Komandas otrā posma turnīrā aizvada pa desmit spēlēm.

Divus zaudējumus triju dienu laikā dāmu virslīgas turnīrā savās mājās Ulbrokā piedzīvojušas Stopiņu pagasta handbola komandas spēlētājas. Piektdien mačā pret Jēkabpils sporta skolas handbolistēm pirmā puslaika lielāko daļu cīņa ritēja punkts punktā, taču otrā puslaika sākumā viešņas jau bija panākušas sešu vārtu pārsvaru (18:24). Puslaika otrajā daļā Stopiņu komanda deviņu vārtu deficītu samazināja līdz trim (32:35 sešas minūtes līdz beigām), taču jēkabpilietes atbildēja ar četriem precīziem metieniem pēc kārtas un sagādāja mājiniecēm zaudējumu 35:42. Rezultatīvākās laukuma saimniecēm bija Laura Lielā (11), Lana Nikolajeva (9) un Elita Ekkerte (7).

Svētdien spēle pret turnīra līderēm “REIR”/Dobeles sporta skolas handbolistēm ritēja mainīgām sekmēm. Lielākoties vadībā gan bija dobelnieces, vienubrīd viņu pārsvars sasniedza “plus septiņi” (21:28). Arī šoreiz Stopiņu vienība spēja starpību samazināt līdz diviem vārtiem (27:29), taču galotnē atkal prasmīgākas bija pretinieces – 29:35. Elitai Ekkertei un Laurai Lielajai pa septiņiem precīziem metieniem, Lanai Nikolajevai – seši.

Pēc šīm neveiksmēm Stopiņu PHK handbolistes zaudējušas arī teorētiskas cerības kvalificēties izslēgšanas turnīram – divas spēles līdz pamatturnīra beigām no sestās vietas viņas šķir septiņi punkti (4 pret 11). Vienu no divām pirmajām vietām, kas garantē vietu pusfinālā, nodrošinājusi Dobeles komanda (20 punkti 13 spēlēs), bet cīņā par otro Salaspils sporta skolai ir 18 punktu un Ludzas “Latgolam” 17 punktu – visām trim komandām atlikusi viena spēle.