Latvijas Jaunatnes basketbola līgā mārupiešiem zelts un bronza, ādažniekiem – bronza

Foto - Mārupes sporta centrs/LBS Foto - Mārupes sporta centrs/LBS

Aizvadīti pirmie Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) finālturnīri, un trijos no tiem pie medaļām tika Pierīgas novadu jaunie basketbolisti.

U16 vecuma grupas finālturnīrā Mārupē triumfēja mājinieki – Mārupes sporta centra basketbolisti trenera Oskara Zurkova vadībā. Ceturtdaļfinālā viņi ar 80:69 uzvarēja Salaspils komandu, pusfinālā ar 86:45 pārliecinši pieveica Bertānu Valmieras basketbola skolu, bet finālā ar viena punkta pārsvaru galotnē apspēlēja “Rīga/DSN” vienību 75:74.

Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Toms Lūkass Ailis no Mārupes sporta centra komandas, “talantu piecniekā” iekļuva viņa komandas biedrs Ronalds Ginters.

Salaspils komanda finālturnīra turpinājumā piekāpās “Rīga/Centrs” komandai 75:76, uzvarēja “Talsi/Roja” vienību 92:86 un noslēgumā ierindojās septītajā vietā.

U14 vecuma grupas finālturnīrā Valmierā Mārupes sporta centra basketbolisti (treneris Rolands Rullis) izcīnīja trrešo vietu – pusfinālā ar 57:80 piekāpās nākamajiem čempioniem no Gulbenes, bet spēlē par trešo vietu sagādāja minimālu zaudējumu mājiniekiem Bertānu VBS spēlētājiem 63:62. “Talantu piecniekā” tika iekļauts mārupietis Gustavs Vilšķērsts.

Vecākajā U19 grupā pie bronzas medaļām tika Ādažu basketbolisti (treneris Aigars Nerips). Ceturtdaļfinālā viņi uzvarēja “Ventspils spars” komandu 95:76, pusfinālā piedzīvoja smagu zaudējumu pret “Rīga/DSN” vienību 60:108, bet spēlē par trešo vietu pārspēja Bertānu VBS komandu 65:52. Vieta “talantu piecniekā” atradās ādažniekam Mārcim Osim.

Līdz jūnija vidum vairākās Latvijas pilsētās norisināsies LJBL finālturnīri U15, U17, U12 un U13 vecuma grupās puišiem un meitenēm.