Tutū "hettriks" nodrošina "Audai" pārliecinošu uzvaru pār "Spartaku"

Foto - Kristians Putniņš, FK "Auda" Foto - Kristians Putniņš, FK "Auda"

Franču leģionāra Brisa Tutū trīs precīzie sitieni piektdien nodrošinājuši Ķekavas futbola klubam “Auda” graujošu uzvaru 5:0 pār Jūrmalas “Spartaku” Latvijas virslīgas turnīra 17.kārtas spēlē. Trīs spēles ar Pierīgas komandu piedalīšanos aizvadītas Latvijas trešajā līgā.

Spēle “Skonto” stadionā Rīgā aizritēja ar diezgan lielu “Audas” pārsvaru, ko izmantot viņiem pirmo reizi izdevās 19.minūtē – pēc tāla Tutū sitiena rupji kļūdījas “Spartaka” vārtsargs Veisbuks. Pārsvaru laukuma saimnieki dubultoja 30.minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēlēs Tutū precīzi sita ar galvu.

Līdz otrā puslaika vidum rezultāts nemainījās, bet tad franču uzbrucējs sodīja jūrmalniekus par paviršību aizsardzībā un no soda laukuma robežas trieca bumbu vārtu augšējā stūrī – 3:0. Ritēja jau kompensācijas laiks, kad uz “Spartaka” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Krievijas futbolists Staņislavs Krapuhins. Bet arī tas vēl nebija viss – pēdējās sekundēs vēl vienu kļūdu pieļāva Veisbuks, un virslīgā gūto vārtu rēķinu atklāja Manjumovs Ahols no Dienvidsudānas – “Audai” sezonas pārliecinošākā uzvara 5:0.

Virslīgas turnīra tabulā FK “Auda” ar 24 punktiem 16 spēlēs saglabā piekto vietu. Līderi ir “Valmiera FC” futbolisti (41 punkts 16 spēlēs), no ceturtajā pozīcijā esošās “Riga FC” Ķekavas komandu šķir 10 punkti, bet sestajā vietā esošie “BFC Daugavpils” atpaliek jau par deviņiem punktiem. Pēdējā desmitajā vietā ir sporta klubs “Super Nova”/Salaspils – 5 punkti 16 mačos.

Latvijas trešās līgas Centra grupas līdervienību savstarpējā spēlē Upesciema stadionā uzvarētāji palika nenoteikti. Vietējā kluba “Upesciema Warriors” un futbola skolas “Alberts” otrās komandas cīņā abi vārtis tika gūti puslaiku sākumos. Jau trešajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Nauris Baranovskis, bet 47.minūtē viesi panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Vēl vienā spēlē Ādažu sporta centra stadionā “ASK Kadaga” futbolisti ar 1:3 piekāpās futbola kluba “Beitar” otrajai komandai. Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki ielaida divus vārtus, ureiz pēc pārtraukuma Mārtiņš Valdmanis samazināja starpību, bet 20 minūtes vēlāk “Beitar” atjaunoja divu vārtu pārsvaru, ko nosargāja līdz beigām.

Centra grupas turnīra tabulā līderi ar 13 punktiem (6 spēlēs) ir “Upesciema Warriors”, kas par vienu punktu apsteidz “Albertu”. Trešajā vietā ir FK “Olaine” / FK “Union” (10 p. 5 sp.), sestajā – “ASK Kadaga” (7 p. 5 sp.), sestajā – Salaspils “Kengaroos” (6 p. 5 sp.) un astotajā – JFK “Daugava” (4 p. 5 sp.).

Ziemeļaustrumu grupas turnīrā futbola klubam “Sigulda” izdevās pārtraukt triju zaudējumu sēriju ar graujošu uzvaru 9:0 pār otru pastarīti FK “Valka”. Trīs vārtus iesita Ralfs Mazjānis, pa vieniem – Artūrs Jegurs, Mārtiņš Viktors Rācenis, Niks Iesalnieks, Matīss Krauja, Pauls Daugulis un Eduards Dancis.

Ar 3 punktiem 4 spēlēs siguldieši tabulā ieņem priekšpēdējo ceturto vietu.