Latvijas jaunatnes vieglatlētikas čempionātā medaļas arī Pierīgas sportistiem

Foto – Guntis Bērziņš Foto – Guntis Bērziņš

Divas dienas Ogres stadionā norisinājās Latvijas jaunatnes vieglatlētikas čempionāts U16 vecuma grupā. Par sacensību laureātiem kļuva arī Pierīgas jaunie sportisti no Mārupes, Salaspils, Ķekavas, Ādažu un Siguldas novadiem.

Par divkārtējiem Latvijas čempioniem kļuva Sibilla un Rūdolfs Vanadziņi no Piņķiem. 2000 metru skrējienā Sibilla finišēja pirmā pēc sešām minūtēm un 43,90 sekundēm, bet 800 metru distancē – pēc 2:20,90. Savukārt Rūdolfam šajās pašās distancēs rezultāti 5:52,17 un 2:06,37 un arī divas zelta medaļas.

1500 metru kavēkļu skrējienā meitenēm triumfēja Laura Ozola no Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas (5:41,79), bet vesera mešanā – Sabīne Kažmeka no Ķekavas novada sporta skolas (40,60 metri).

Otrās vietas ieguva Ķekavas vesera metējs Marks Volobujevs (45,73 m) un Siguldas šķēpa metēja Paula Gintere (39,83 m), bet par bronzas medaļu ieguvējām kļuva Salaspils sporta skolas pārstāves Sofija Pilāte 300 metru barjerskrējienā (48,91 s) un Agate Bainora diska mešanā (28,91 m).

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika salaspilieši Sergejs Dmitračenoks vesera mešanā (35,18), Sofija Pilāte 400 metru skrējienā (1:00,63) un Daniels Gribs 1500 metru kavēkļu skrējienā (5”17,61), kā arī siguldiete Estere Ūzuliņa 100 metru barjerskrējienā (15,54).

Vairākas godalgas Pierīgas novadu vieglatlēti izcīnīja arī pagājušajā nedēļā Valmierā notikušajā Latvijas čempionātā pieaugušajiem.

Vesera mešanā vīriem jau 36.Latvijas čempiona titulu izcīnīja Igors Sokolovs no Salaspils, kurš, pēc vieglatlētikas statsitiķa Andra Staģa informācijas, pirmo zelta medaļu ieguva pirms 30 gadiem. Šoreiz uzvarai viņam pietika ar 59,52 metrus tālu metienu, bet trešo vietu ieņēma Sokolova audzēknis Salaspils sporta skolā Elčins Gasanovs (50,75 m). Savukārt dāmu konkurencē labākā bija 16 gadus vecā Karīna Jansena no Ķekavas sporta skolas – 50,50 metri.

Divas sudraba medaļas izcīnīja Sandis Dzenītis no Salaspils – tāllēkšanā (7,07 m) un trīssoļlēkšanā (14,91). Sudrabs arī salaspilietim Rinaldam Valtam Zariņam 100 metru sprintā (10,71 s) un Salaspils sporta skolas trenerim Aigaram Fetetrim 3000 metru kavēkļu skrējienā (9:45,05), kā arī Vanadziņu saimes vecākajai pārstāvei Kamillai 1500 metru skrējienā (4:35,48)