"Audas" futbolisti mazākumā izcīna uzvaru Salaspilī, citiem Pierīgas klubiem raiba nedēļas nogale (papildināta)

Latvijas futbola virslīgas 20.kārtā sestdien Salaspils stadionā Ķekavas futbola klubs “Auda”, teju visu spēli aizvadot skaitliskā mazākumā, tomēr sagādāja kārtējo zaudējumu mājiniekiem sporta kluba “Super Nova”/Salaspils futbolistiem.

Jau mača ceturtajā minūtē pēc centrējuma soda laukumā ar galvu precīzi sita Marko Regža un izvirzīja vadībā turnīra pastarīšus salaspiliešus, kuriem šis turklāt bija tikai astotais vārtu guvums sezonā. Taču jau sešas minūtes vēlāk “Auda” panāca izlīdzinājumu, kad uz partnera piespēli soda laukumā atsaucās Tomislavs Štrkaļs – 1:1.

Pagāja vēl tikai divas minūtes, un par bīstamu spēli laukuma vidus daļā sarkano kartīti izpelnījās “Audas” spēlētājs Gajē, atstājot komandu mazākumā. Līdz pat 76.minūtei rezultāts nemainījās, taču tad mājiniekus par aizsarga kļūdu, atspēlējot bumbu savam vārtsargam, sodīja Vladimirs Stepanovs – 2:1 FK “Auda” labā.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēle beidzās bez vārtu guvumiem, bet otrajā ar 4:1 pārāka bija “Auda”.

Virslīgas turnīra tabulā FK “Auda” ar 30 punktiem 19 spēlēs saglabā piekto vietu, bet SK “Super Nova”/Salaspils ir pēdējā desmitajā vietā (5 p.). Līderi ir “Valmiera FC” futbolisti (50 p.), “Auda” no ceturtās vietas atpaliek par desmit punktiem, bet salaspilieši no priekšpēdējās vietas – par astoņiem.

Latvijas pirmās līgas turnīrā FK “Salaspils” futbolisti svētdien viesojās Rēzeknē, līdz 57.minūtei bija zaudētājos un desmit minūtes pirms beigām nokļuva skaitliskā mazākumā, tomēr pamanījās izcīnīt uzvaru 3:1. Divus vārtus iesita Haralds Silagailis, vienus – Ivans Patrikejevs.

Tabulas pēdējās un pirmās vietas īpašnieku spēlē likumsakarīgu zaudējumu 0:2 pret futbola skolas “Jelgava” komandu piedzīvoja Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” vienība, kaut pirms pēdējām 15 minūtēm rezultāts vēl bija neizšķirts. Pirmās līgas tabulā FK “Salaspils” ieņem astoto vietu (13 punkti 11 spēlēs), bet AFA “Olaine” – pēdējo četrpadsmito (2 p. 10 sp.).

Latvijas otrās līgas Austrumu grupas turnīrā sesto uzvaru pēc kārtas izcīnījuši līderi FK “Ķekava/Auda” futbolisti, kuri svētdien ar 4:0 pieveica futbola klubu “Kalupe”. Divus vārtus guva Rūdolfs Zicāns, pa vieniem – Jorens Gorkšs un Renārs Strūve.

Rietumu grupā panākumu viesos pār FK “Liepāja” dublieriem svinēja Mārupes sporta centra futbolisti. Pirmā puslaika beigās precīzi sita Raitis Haralds Butlers, bet kompensācijas laikā Kristiāns Korsaks – 2:0. Savukārt Babītes sporta kluba futbolisti Piņķos nenosargāja 2:1 pārsvaru pēc pirmā puslaika un ar 3:4 piekāpās FK “Beitar-2” vienībai. Visus trīs golus mājiniekiem iesita Ņikita Žarovs.

Abas Pierīgas komandas turnīra tabulā atrodas līdzās – Babītes futbolistiem ir 10 punkti 7 spēlēs un ceturtā vietā, bet mārupiešiem – 10 punkti 6 spēlēs un piektā pozīcija.

Latvijas trešās līgas Centra grupas līdervienību savstarpējā spēlē Upesciema stadionā miera līgumu slēdza “Upesciema Warriors” un FK “Olaine” / FK “Union” futbolisti. Otrā puslaika sākumā mājiniekus vadībā izvirzīja Dāvis Gaigals, bet 20 minūtes vēlāk Edgars Kronis panāca beigu rezultātu – 1:1.

Salaspils sporta kluba “Kengaroos” futbolisti savās mājās uzņēma futbola kluba “Beitar” otro komandu un piedzīvoja zaudējumu 2:3. Izšķirošie notikumi risinājās otrā puslaika vidū, kad viesi iesita divus vārtus sešu minūšu laikā. Mājiniekiem abus golus iesita Vitālijs Kudrjašovs.

Savukārt “ASK Kadaga” futbolisti Ādažu sporta centra stadionā tikās ar futbola skolas “Alberts” otro komandu. Cīņas gaitā vadībā bija abi sāncenši, taču beigās uzvarētāji netika noskaidroti – 2:2. Laukuma saimnieku rindās vārtus guva Vadims Sņegovs un Andis Maks, kurš izlīdzinājumu panāca piecas minūtes pirms beigām.

Centra grupas turnīra tabulā pirmo vietu ar 14 punktiem 7 spēlēs dala FK “Olaine” / FK “Union”, “Upesciema Warriors” un FK “PPK”/”Betsafe”. “ASK Kadaga” ar 8 punktiem ir sestajā pozīcijā un SK “Kengaroos” ar 6 punktiem astotajā vietā desmit klubu konkurencē.

Trešās līgas Ziemeļaustrumu grupā ceturto neveiksmi piecās spēlēs piedzīvojis futbola klubs “Sigulda”, kas savās mājās, vienīgos vārtus zaudējot jau piektajā minūtē, ar 0:1 piekāpās futbola klubam “Pļaviņas DM”. Piecu komandu konkurencē siguldieši ir ceturtie.