Latvijas jaunie vieglatlēti otrie Baltijā; nozīmīgs arī Pierīgas sportistu pienesums

Foto - Guntis Bērziņš Foto - Guntis Bērziņš

Nedēļas nogalē Viļņā norisinājās Baltijas komandu čempionāts jauniešiem (U18) un junioriem (U20). Abās vecuma grupās Latvijas komandas kopvērtējumā ieņēma otrās vietas aiz Igaunijas, turklāt jaunietes un juniores summā bija labākās triju valstu konkurencē. Nozīmīgu pienesumu punktu izteiksmē sniedza arī Pierīgas novadu pārstāvji, kuri iepriekš bija izcīnījuši vietu izlasē ar godalgotām vietām Latvijas U18 un U20 čempionātā.

Katrā disciplīnā valsti pārstāvēja pa diviem sportistiem. Jauniešu konkurencē individuāli uzvaru vesera mešanā izcīnīja Karīna Jansena no Ķekavas novada sporta skolas, kura labākajā mēģinājumā sasniedza 57,18 metrus un tuvāko konkurenti apsteidza par vairāk nekā septiņiem metriem.

800 metru skrējienā Jānis Stūrītis no Siguldas sporta skolas finišēja otrais tikai 0,26 sekundes aiz uzvarētāja igauņa Jīeso (1:55,92). Savukārt viņa novadnieks Emīls Bangevics augstlēkšanā nebija tik veiksmīgs – 1,80 metri un piektā vieta.

Kopvērtējumā U18 grupā Igaunija savāca 295 punktus (128 jaunietēm + 167 jauniešiem), Latvija 268 (142+126) un Lietuva 225 punktus (118+107).

U20 grupā junioriem Igaunijas vieglatlēti nopelnīja 281 punktu (140+141), latvieši – 270 (144+126) un lietuvieši – 231 (98+133).

Ražīgākais punktu pelnīšanā no Pierīgas junioriem bija Ķekavas novada sporta skolas pārstāvis Kārlis Degins. 200 metru skrējienā viņš izcīnīja otro vietu ar sezonas labāko rezultātu (22,04 s), tikai par sekundes trim simtdaļām piekāpjoties igaunim Krūspanam. Arī 400 metros Kārlim sezonas rekords (48,76 s) un trešā vieta, bet 4x100 stafetē un 4x400 metru jauktajā stafetē Latvijas komandas sastāvā – divas otrās vietas (attiecīgi 42,09 s un 3:28,29).

Otro vietu 1500 metru skrējienā ieņēma Kamilla Vanadziņa no Mārupes novada (4:41,16), vesera mešanā attiecīgi trešo un ceturto vietu ieguva Ķekavas sporta skolas audzēkņi Mārtiņš Pundiņš (49,44 m) un Augusts Skride (42,45), ceturtā bija arī Emmija Ivule no Ķekavas 400 metru barjerskrējienā (1:03,64). Savukārt Markus Ozols no Salaspils sporta skolas bija ceturtais 400 metru skrējienā (49,77) un sestais 200 metros (22,98), kā arī startēja 4x100 metru stafetē.

21.julijā Igaunijā paredzēts Baltijas komandu čempionāts U16 vecuma grupā.