Snikus izcīna sudraba medaļu pasaules čempionāta paraiejādes brīvā stila sacensībās

• Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Latvijas sportists Rihards Snikus ar zirgu "King of the Dance" svētdien Dānijā pasaules čempionātā paraiejādē izcīnīja sudraba medaļu "Grade I" grupas brīvā stila sacensībās, tiekot pie otrās godalgas šajās meistarsacīkstēs.

Snikus un "King of the Dance" sniegums tika novērtēts ar 78,400%, kas deva otro vietu.

Uzvaru ar vērtējumu 80,653% izcīnīja itāliete Sāra Morganti, startējot ar zirgu "Royal Delight". Savukārt bronzas godalgu izcīnīja īrs Maikls Mērfijs, kurš ar "Cleverboy" nopelnīja vērtējumu 78,387%.

"Grade I" grupā brīvajā stilā startēja astoņi labākie sportisti pēc divām kvalifikācijas kārtām.

Trešdien "Team Test" disciplīnā Snikus izcīnīja zelta medaļu, bet Alise Muižniece savā grupā bija 15.pozīcijā. Piektdien "Team Grade I" grupas sacensībās, kas bija arī kvalifikācijas otrā kārta svētdienas brīvajam stilam, Snikus uzrādīja labāko rezultātu, bet Muižniece sasniedza 15.vietu.

Pasaules čempionātā Herningā no 4. līdz 14.augustam sportisti sacenšas iejādes, konkūra, voltizēšanas un paraiejādes disciplīnās.