Menu
 

Kivlenieks, Bērziņa un Bots / Plūme triumfē "Prezidenta kausā" kamaniņu sportā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Kivlenieks, Bērziņa un Bots / Plūme triumfē "Prezidenta kausā" kamaniņu sportā Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Siguldas bobsleja un kamaniņu trases starta estakādē sestdien norisinājās sezonas atklāšanas sacensības “Prezidenta kauss 2018” starta rāvienos. Dāmu un divvietīgo ekipāžu konkurencē spēcīgākie izrādījās juniori Sigita Bērziņa no Siguldas un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme no Ropažiem, bet vīru konkurencē – siguldietis Inārs Kivlenieks.

Labākie visās vecuma grupās tika noskaidroti, summējot divus starta rāvienus katram sportistam, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijā. Vīriešu, junioru, vecākās A grupas jauniešu (2001./04. g.dz.), divvietīgo ekipāžu, junioru un A grupas jauniešu divvietīgo ekipāžu sportisti arī sacentās par labāko starta reakcijas rāvienu, kas, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad netika pieskaitīts starta rāvienu laikam.

Dāmu konkurencē labākā abos starta rāvienos bija juniore S. Bērziņa, kura divu rāvienu summā uzrādīja laiku 6,273 sekundes. Arī otrā vieta juniorei – siguldietei Elīnai Ievai Vītolai (6,299 s), bet trešajā vietā krimuldiete Elīza Cauce (6,334). Ceturtā vieta Kendijai Aparjodei no Saulkrastiem, bet astotā – Ullai Zirnei.

“Biju patīkami pārsteigta par uzvaru, jo konkurence ir diezgan liela un jebkura varēja uzvarēt. Esmu priecīga par paveikto un, protams, iekšēji zinu, ka varēju labāk, bet esmu vēl jauna, un ir uz ko tiekties,” uzvaru komentēja Sigita Bērziņa, kuras sezonas mērķis ir iekļūt labāko desmitniekā pasaules junioru čempionātā.

Juniorēm trešā vieta tika Andai Upītei no Saulkrastiem (6,400). Starp A grupas jaunietēm dalīta pirmā vieta un identisks laiks divu braucienu summā Viktorijai Ziediņai (Ulbroka) un Zanei Kalumai (Saulkrasti), bet trešā vieta Justīnei Maskalei (Ropaži).

Starp vīriem labākais abos braucienos bija I. Kivlenieks ar laiku 5,881 sekundes. Otrā vieta siguldietim Artūram Dārzniekam (5,970), bet trešais bija saulkrastietis Kristers Aparjods (5,977). Junioru konkurencē uzvara Eduardam Ševicam-Mikeļševicam (Saulkrasti), kuram arī pirmā vieta starp A grupas jauniešiem, otrais Roberts Plūme (Ropaži), bet trešais Artūrs Gruzdulis-Borovojs (Ulbroka). Viņam arī otrā vieta starp A grupas jauniešiem, kurā bronza tika Gintam Bērziņam (Sigulda).

“Es varbūt gaidīju nedaudz labāku rezultātu, bet šķiet, ka šis ir labākais, kāds līdz šim bijis ”Prezidenta kausā”,” atzina I. Kivlenieks, kurš ir pārliecināts, ka arī trasē šogad visam jābūt kārtībā: “Veselības dēļ nav sanācis nekur citur aizbraukt, bet domāju, ka būs ļoti labi, jo visa tehnika, ko pagājušajā gadā nepaspējām sagatavot, tagad ir gatava un vairs nav jāeksperimentē.”

Divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvara junioriem Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem no Ropažiem, kuriem divu braucienu summā laiks 6,045 sekundes. Otrā vieta Kristenam Putinam/Imantam Marcinkēvičam (Ropaži/Naukšēni) ar 6,076 sekundēm, bet pārsteigumu sagādāja A grupas jauniešu duets Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts (Saulkrasti/Ulbroka), kuriem trešā vieta un otrā vieta starp junioriem (6,166).

Veselības problēmu dēļ nestartējot brāļiem Andrim un Jurim Šiciem, ceturtā vieta Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam (Rīga). Junioru konkurencē trešie Artūrs Gruzdulis-Borovojs/Viktors Nahodkins (Ulbroka), kuriem arī sudrabs starp jauniešiem A grupā, bet bronza starp jauniešiem Kasparam Rinkam/Andrim Ardim Liepiņam (Ropaži).

Labāko starta reakcijas rāvienu starp vīriem uzrādīja Inārs Kivlenieks, bet divvietīgo ekipāžu konkurencē – Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Starp B grupas (2005./06. g.dz.) jaunietēm uzvara Selīnai Elizabetei Zvilnai (Ropaži), otrā Paula Boķe (Ogre), trešā Laura Roburga (Sigulda), bet starp C grupas (2007./08. g.dz.) jaunietēm labāko trijniekā Anna Aizupe (Stopiņi), Ulrika Latvena (Saulkrasti) un Elīna Pamžina (Stopiņi).

B grupas jauniešu konkurencē pārliecinoši labākais bija Gustavs Krasts (Stopiņi), otrā vieta Raimondam Baltgalvim (Saulkrasti), bet trešā vieta Edvardam Martam Marķitānam (Sigulda). C grupas jauniešu vidū pirmais Uldis Jakseboga (Ropaži), otrais Rūdis Kūkojs (Saulkrasti), trešais Ričards Dukšte (Sigulda).

  1. un 17. novembrī kamaniņu sporta sezona Siguldā turpināsies ar 2018. gada Latvijas kausa izcīņu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.