Olaines un Mārupes futbolisti iekļūst Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā

Graujoša uzvara un pēdējo sekunžu trilleris atšķirīgos veidos Mārupes sporta centra un Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komandām ļāvis nodrošināt vietu Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā. Latvijas zemākajās līgās spēlējošie Pierīgas klubi nākamajā kārtā, iespējams, varēs samērot spēkus ar virslīgas vienībām.

Pirmo reizi Latvijas kausa astotdaļfinālā iekļuva Mārupes futbolisti – vieni no otrās līgas līderiem savā laukumā sagrāva pirmās līgas pastarīšus “Dinamo Rīga” 11:0. Rezultātu mājinieki atklāja jau pirmajā minūtē, līdz pārtraukumam iesita vēl trīs golus, bet otrajā puslaikā pazemoja pretiniekus ar vēl septiņiem precīziem sitieniem. Četrus vārtus guva komandas kapteinis Kristiāns Korsaks, trīs – Ahmeds Bašers, pa vieniem – Matvijs Marusijs, Oskars Osis, Viktors Čebotarjovs un Kārlis Neimanis.

Pavisam citādi ritēja AFA “Olaine” izbraukuma spēle pret pagājušā gada Latvijas kausa pusfinālisti Grobiņas sporta centra komandu. Divu pirmās līgas klubu cīņā sezonas rangā augstāk esošie mājinieki pirmajā puslaikā panāca it kā likumsakarīgu divu vārtu pārsvaru, taču otrā puslaika sākumā divu minūšu laikā Niks Edžus Bērziņš un Edgars Brics panāca izlīdzinājumu. Dramatisku atrisinājumu spēle piedzīvoja jau kompensācijas laikā, kad mājinieki pamanījās ieraidīt bumbu savos vārtos – 3:2 “Olaines” labā.

Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā sešiem zemāko līgu pārstāvjiem pievienosies desmit Latvijas virslīgas klubi, pārus noteiks izloze. Pašreizējie trofejas īpašnieki ir Ķekavas klubs “Auda”.