Salaspils basketbolisti piedzīvo zaudējumu pagarinājumā, ādažnieki uzvar pamatlaikā

Foto - Raimonds Subatovičs, BK "Jelgava" Foto - Raimonds Subatovičs, BK "Jelgava"

Salaspils sporta skolas basketbolisti piektdien vakarā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pagarinājumā Nacionālās līgas izbraukuma spēlē pret basketbola klubu “Līvāni”. Reģionālajā līgā pie uzvaras viesos tika basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”.

Salaspilieši Līvānos jau spēles sākumā iedzīvojās pamatīgos mīnusos (5:16), bet otrās ceturtdaļas sākumā rezultāts bija jau pavisam bēdīgs – 19:40. Tomēr līdz pārtraukumam viesiem pusi deficīta izdevās likvidēt (40:52), trešās ceturtdaļas vidū izvirzīties vadībā, bet puslaika vidū pat panākt deviņu punktu starpību (72:63). Vēl četras minūtes līdz pamatlaika beigām Salaspils komandas pārsvars bija šķietami drošs (85:78), tomēr mājiniekiem izdevās izglābties. Pēdējā uzbrukumā 11 sekunžu laikā viņi izdarīja divus tāmetienus, no kuriem otrais divas sekundes pirms beigām bija precīzs – 87:87.

Papildlaikā Salaspils komandai izdevās atspēlēt četrus punktus, un, sākoties pēdējai minūtei, rezultāts atkal bija neizšķirts (97:97). Neveiksmīgo galotni salaspiliešiem ievadīja tehniskā piezīme, mājinieki atlikušajā laikā realizēja visus septiņus soda metienus, bet viesiem divi no trim uzbrukumiem beidzās bez metiena – 98:104.

Labākais Salaspils sporta skolas rindās bija Dāvis Klegers, kurš 39 minūtēs savāca 35 punktus, 8 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēle. Jānim Pozņakam 20 punktu, Jānim Antropam 15. Komandai nu ir trīs uzvaras aizvadītajās piecās NBL spēlēs.

Krietni mazāk intrigas bija BK “Ādaži/Carnikava” spēlē viesos pret BK “Cēsis” basketbolistiem. Maču ādažnieki sāka ar 12 punktiem pēc kārtas un, lai arī puslaika vidū cēsnieki pietuvojās līdz pieciem punktiem (30:25), jau drīz pēc tam viesi sasniedza “plus 18” (47:29). Otrajā puslaikā septiņi punkti bija mazākais Ādažu basketbolistu pārsvars, beigu rezultāts – 95:82.

Uzvarētāju labā Viesturs Kohs iemeta 35 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, Rolands Dovgjallo pievienoja 26 un Jānis Ābols 12 punktus. BK “Ādaži/Carnikava” četrās RBL spēlēs zaudējuši tikai vienreiz.