Ceturtdaļfināla spēlēs Salaspils basketbolistiem uzvara, mārupiešiem zaudējums

Ar uzvaru Nacionālās basketbola līgas ceturtdaļfināla sēriju trešdien vakarā sāka Salaspils sporta skolas komanda. Savukārt Reģionālās līgas ceturtdaļfināla otrajā mačā neveiksmi piedzīvoja Mārupes sporta centra basketbolisti, kuriem par vietu pusfinālā būs jācīnās izšķirošajā trešajā mačā.

Salaspils sporta skolas ceturtdaļfināla sērijā pret “Kandava/Anzāģe” basketbolistiem laukuma priekšrocības bija kurzemniekiem, kuri NBL pamatturnīru beidza otrajā vietā Rietumu grupā (salaspilieši bija trešie Austrumos).

Gandrīz visas spēles gaita viesi bija vadībā. Otrās ceturtdaļas sākumā kandavnieki desmit punktu starpību samazināja līdz četriem (29:25), taču ceturtdaļas otrajā pusē salaspilieši realizēja septiņus trīspunktu metienus (pirmajā puslaikā – 14 no 25) un atpūtā devās jau ar 21 punkta pārsvaru – 61:40.

Otrajā puslaikā starpība turējās 15-20 punktu robežās, divas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimnieki vēl pievilka līdz “mīnus 12” (98:86), taču vairāk nespēja – Salaspils basketbolistiem uzvara 104:86.

Uzvarētāju rindās Edgars Štelmahers guva 26 punktus, Dāvis Klegeris un Jānis Antrops pa 18 punktiem, bet Reinis Otersons savāca 11 punktus, 17 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Otrais mačs sērijā līdz divām uzvarām notiks 20.martā Salaspilī.

Krietni spraigāka izskaņa bija basketbola kluba “Jaunpils” un Mārupes sporta centra komandas cīņai Jaunpilī. Pirmā puslaika lielāko daļu vadībā bija mājinieki, kuri lielāko pārsvaru sasniedza pirmās ceturtdaļas beigās (25:14), pēc pirmā puslaika viņiem “plus pieci” (45:40).

Taču otro puslaiku mārupieši sāka ar 12:2 izrāvienu (52:47) un saglabāja dažu punktu handikapu gandrīz visa otrā puslaika gaitā. 23 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts bija neizšķirts 71:71, Mārupes basketbolistiem bija pēdējā uzbrukuma tiesības, taču divi metieni lidoja grozam secen.

Pagarinājumā viesi ieguva piecu punktu pārsvaru (76:71, 81:76), taču mājinieki izglābās no zaudējuma spēlē un visā sērijā ar diviem trīspunktniekiem pēdējā pusotrā minūtē un sagādāja mārupiešiem zaudējumu 81:84.

Mārupes komandas labā vairāk nekā pusi punktu divatā guva Roberts Ciganskis (27) un Toms Lūkass Ailis (17). Sērijas izšķirošā trešā spēle plānota piektdien Mārupē.