"Baložu" florbolisti jau finālā, "Ulbroka" – vienas uzvaras attālumā

Foto - Latvijas Florbola savienība Foto - Latvijas Florbola savienība

Florbola skolas “Masters”/Ulbrokas komanda panākusi 3:1 pārsvaru pār florbola klubu “Valmiera/Betsafe” Latvijas virslīgas pusfināla sērijā, kas rit līdz četrām uzvarām. Latvijas otrās līgas finālā jau iekļuvis florbola klubs “Baloži”.

Sestdien valmierieši savās mājās pārtrauca Ulbrokas florbolistu sešu uzvaru sēriju izslēgšanas turnīrā (četras ceturtdaļfinālā un divas pusfināla pirmajos mačos Ulbrokā). Jau pirmajās piecās minūtēs laukuma saimnieki iemeta divus vārtus, bet trešās trešdaļas sākumā pārsvaru bija palielinājuši līdz 7:1. Pēdējās piecās minūtēs viesi starpību samazināja līdz trim vārtiem (5:8, 6:9), taču šoreiz nespēja izglābties no zaudējuma – 6:10. Pa trim rezultativitātes punktiem nopelnīja Toms Bitmanis (3+0) un Kristers Babris (1+2).

Ceturtajā spēlē svētdien Ulbrokas komanda rezultātu atklāja 66 sekundes pirms pirmā pārtraukuma. Toties otrajā trešdaļā ne tikai nosargāja savus vārtus neskartus (te lieli nopelni vārtsargam Brantam), bet palielināja pārsvaru līdz 5:0. Trešās trešdaļas sākumā Valmieras florbolisti beidzot pirmo reizi raidīja bumbiņu pretinieku vārtos, bet jau nepilnu minūti vēlāk tika atjaunots piecu vārtu pārsvars un turpinājumā FS “Masters”/Ulbrokas uzvara netika nopietni apdraudēta – 7:3. Tomam Bitmanim un Rolandam Kovaļevskim pa diviem goliem un viena rezultatīvai piespēlei.

Pusfināla piektā spēle paredzēta 30.martā Ulbrokā.

Jāatgādina, ka šīs sezonas florbola superfināls notiks 13.aprīlī “Arēnā Rīga”, kur no plkst.11.00 notiks dāmu virslīgas finālspēle, vīru pirmās līgas fināls, kā arī virslīgas fināli par trešo un pirmo vietu.

Debijas sezonā Latvijas otrajā līgā finālam kvalificējies florbola klubs “Baloži”. Uzvarai pusfinālā pret “Rēzekne/BTA” komandu Baložu florbolistiem bija nepieciešamas tikai trīs spēles (3:0). Sestdien trešajā mačā Rēzeknē viesiem nācās atspēlēt divu vārtu deficītu (1:3), ko viņi arī veiksmīgi izdarīja – 4:3. Divus vārtus guva Mārtiņš Puķīte, trīs punktus ar piespēlēm nopelnīja Ričards Dēvits, bet uzvaras vārtus nepilnas desmit minūtes pirms beigām iemeta Kristofers Capļins.

Baložu komandas pretinieki finālā būs “Aizkraukle/Koknese”, kas otrā pusfinālā uzvarēja florbola klubu “Vārme”. Otrās līgas pamatturnīrā pretinieki ieņēma divas pirmās vietas Austrumu grupā, bet savstarpējās spēlēs guva pa vienai uzvarai.

Dāmu virslīgas pusfinālā “FK Ķekava” florbolistes arī trešajā spēlē nespēja izrādīt pienācīgu pretestību “NND/RJTC” komandai – 1:10 un 0:3 sērijā (kopējā vārtu attiecība 4:29). Spēlē par trešo vietu ķekavietes sacentīsies ar Cēsu “Lekringu”.