Ulbrokas un Ķekavas florbolisti pārspēj pastarīšus

Ulbrokas un Ķekavas florbolisti pārspēj pastarīšus Latvijas Florbola savienība

Divas spēles divās dienās Latvijas virslīgas čempionātā aizvadījuši pašreizējie čempioni “Betsafe Oxdog Ulbroka” kluba florbolisti. Grūtai uzvarai pār Cēsu “Lekringu” sekoja zaudējums Kocēnu “Rubenei” divu tabulas līdergrupas komandu savstarpējā mačā. Pie trim punktiem nedēļas nogalē tika “Ķekavas” florbolisti.

Piektdien Ulbrokas komanda ciemojās pie cēsniekiem, kuri atrodas turnīra tabulas lejasdaļā. Trešās trešdaļas sākumā viesi pamanījās no 2:4 panākt 5:4 savā labā, tomēr uzreiz pēc tam zaudēja piektos vārtus, un gan pamatlaiks, gan pagarinājums beidzās neizšķirti. Pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārāki bija ulbrokieši, kuri līdz ar to nopelnīja divus punktus – 6:5 (Kaspars Šķēls guva trīs vārtus).

Sestdien Vidzemes tūres turpinājumā “Betsafe Oxdog Ulbroka” tikās ar kaimiņiem turnīra tabulā “Rubenes” florbolistiem. Neveiksmīga viesiem izrādījās otrā trešdaļā, kurā viņi ielaida trīs vārtus pēc kārtas un vēlāk atspēlēties vairs nespēja – 3:5.

Virslīgas tabulā līdervienībai “Lielvārde/FatPipe” ir 25 punkti 11 spēlēs. Punkts mazāk ir “Rubenei”, bet Ulbrokas komandai ir 23 punkti 12 spēlēs.

Uz sesto vietu svētdien pakāpās “Ķekava” (18 p.), kas pēdējā vietā esošajiem “Ogres vilkiem” sagādāja vienpadsmito zaudējumu pēc kārtas. Pirmajā trešdaļā ķekavieši izvirzījās vadībā 2:1, otrajā pārsvaru palielināja līdz 7:3, bet trešajā uzvaru pārvērta sagrāvē 13:3 (Renātam Deginam 3+0, Mārtiņam Brigmanim 2+0, Evertam Emīlam Gertsonam 2+0).

Latvijas pirmās līgas Austrumu grupas līdervienību savstarpējā spēlē florbola klubs “SĀC” izbraukumā tikās ar “Impar Limbaži” vienību. Viesi vairākkārt panāca divu vārtu pārsvaru (2:0, 4:2, 5:3), tomēr limbažniekiem trešās trešdaļas vidū izdevās panākt izlīdzinājumu 5:5. Pēdējo vārdu tomēr teica “SĀC” florbolisti, un 82 sekundes līdz pamatlaika beigām uzvaras vārtus iemeta Alvis Dāle – 6:5 (Tomam Dālem 2+2).

Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas apvienotā komanda sāncenšu pārsvaru tabulā samazinājusi līdz pieciem punktiem (22 pret 27), turklāt viņiem vēl ir arī spēle rezervē.

Savukārt Rietumu grupā Pierīgas klubus turpina vajāt neveiksmes. “Saulkalne” Salaspilī mačā pret Liepājas “Kuršiem-2” no nelabvēlīga 4:6 rezultāta prata panākt 11:7, taču pēdējās desmit minūtēs četru vārtu pārsvaru nenosargāja un pagarinājumā piedzīvoja desmito zaudējumu 12 spēlēs – 12:13 (Kārlim Baronam 3+2, Patrikam Briežem 3+1, Emīlam Skodelim 2+1).

Savukārt “Ķekavas Bulldogs” pret RTU/“Rockets” vienību “izgāza” otrā perioda beigas (2:6), tad metās atspēlēties (5:6), tomēr nespēja izglābties – 6:8 (Ralfam Fricsonam 2+1). Tabulā ķekavieši ir astotajā vietā (13 p.), bet Saulkalnes florbolisti pēdējā desmitajā (7 p.).

Dāmu virslīgā pašreizējām valsts čempionēm Kocēnu “Rubenes” florbolistēm cienīgu pretestību izrādīja “Ķekavas Bulldogs” meitenes. Vēl septiņas minūtes līdz beigām ķekavietes zaudēja tikai ar divu vārtu starpību, tomēr beigās mājinieces iemeta vēl divus – 5:9 (Kristiānai Grāvītei 2+0).

Turnīra tabulā ”Rubene” (19 p.) apsteigusi FK “Ķekava” komandu (18) un pakāpusies uz otro vietu aiz Igaunijas izlases (23 p.), tiesa, aizvadījusi vienu maču vairāk par konkurentēm. “Ķekavas Bulldogs” ar 7 punktiem ir priekšpēdējā piektajā vietā.