Foto -  Agnis Melderis Foto - Agnis Melderis

Nedēļas nogalē Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” aizvadīts jaunās sezonas pirmais “Crystal Dent” BMX Latvijas kausa posms. Vairākas medaļas sacensībās dažādās vecuma grupās izcīnīja arī Pierīgas jaunie BMX braucēji no Ādažiem un Mārupes. Savukārt “Zibeņu” trasē Carnikavā aizvadīts Latvijas kausa sezonas posms kalnu riteņbraukšanas (MTB) krosā, kurā starp medaļniekiem bija arī mājinieki.

Visu goda pjedestālu Ādažu un Mārupes jaunie BMX braucēji aizņēma B11-12 vecuma grupā puišiem, kur milzīgā 64 dalībnieku konkurencē pirmo vietu izcīnīja Jēkabs Zemītis no “BMX Ādaži” komandas, bet uzreiz aiz viņa ierindojās divi “BMX Mārupē”/Mārupes novada sporta skolas pārstāvji – Jorens Dimze un Martins Bērziņš, liecina Latvijas Riteņbraukšanas federācijas informācija.

Ādažnieki Valmierā ieguva vēl trīs godalgas. Jaunākajā G6 grupā meitenēm ātrākā izrādījās Madara Cukmača, bet B8 grupā zēniem otro un treso vietu aiz lietuvieša Jokuba Jankas ieņēma Mateo Bogomazovs un Kristiāns Blūmanis.

Prestižākajās “Pro Open” grupās uzvaras izcīnīja “BMX Rīga/ RRS” pārstāvji – Eiropas junioru čempions Edgars Langmanis un Paula Kibare.

BMX Latvijas kausa sacensības turpināsies 25.maijā Tukumā. Šogad kopumā paredzēti vēl astoņi posmi, šosezon gan bez sacīkstēm Mārupē vai Ādažos.

Foto - Sanda Balode

Ar “DTG ĀdažiVelo XCO” sacensībām svētdien Carnikavā startēja Latvijas kausa sezonas izcīņa kalnu riteņbraukšanas krosā. “Open” sporta grupas braucienos uzvarēja “Dako Ziemeļvidzeme” riteņbraucējs Nauris Zviedris un “DTG – MySport” komandas pārstāve Evelīna Ermane-Marčenko. Otro vietu vīru konkurencē izcīnīja carnikavietis Kārlis Baltacis no “Veloprofs.lv” komandas. Finišā Baltaci no uzvarētāja šķīra 1 minūte un 36 sekundes.

Starp laureātiem citās grupās bija Amanda Reilija Zariņa, Baldones riteņbraukšanas nodaļas (1.vieta W18 grupā juniorēm), Loreta Vaisūna no Ķekavas novada sporta skolas (2.vieta W16 grupā), Ralfs Zaļeskis no “ĀdažiVelo” (2.vieta M14 grupā) un Jānis Teivišs no Siguldas velokluba (3.vieta “Master2” grupā).

Sezonas otrais posms plānots 18.maijā Daugavpilī.