Pierīgas vieglatlēti ievāc medaļu ražu Latvijas jaunatnes čempionātā

Kamilla Vanadziņa Kamilla Vanadziņa Foto – Sanita Ieva Sparāne

Kuldīgas vieglatlētikas manēžā aizvadīts Latvijas čempionāts U18 jauniešiem un U20 junioriem. Dalībnieku vidū bija ievērojams skaits Pierīgas novadu sportistu, kuriem izdevies izcīnīt arī ne vienu vien godalgas.

Dubultuzvaru U-18 grupā svinēja Kamilla Vanadziņa no Babītes novada. Sporta skolas “Arkādija” pārstāve finišēja pirmā gan 800 metru skrējienā (2:17,56), gan 1500 metru distancē (4:52,02). Adriana Sanija Kreitenberga no Ādažiem 1500 metros ieguva otro vietu (4:58,00), bet 800 metros finišēja piektā (2:24,71). 800 metru skrējienā bronzas medaļu ieguva Patrīcija Sarmule no Garkalnes novada (2:22,61).

Vairākas medaļas ieguva Siguldas sporta skolas audzēknes. Magda Cigle junioru grupā nopelnīja sudraba godalgu 2000 metru kavēkļu skrējienā (7:53,91) un bronzu 1500 metru skrējienā (5:22,49). Jaunietēm otrās vietas izcīnīja Paula Lucāne 3000 metru skrējienā (11:50,44) un Elza Lešinska trīssoļlēkšanā (11,34), bet 2000 metru kavēkļu skrējienā trešā finišēja Līna Gaile (8:07,98).

Junioru konkurencē divas godalgotās vietas ieguva Sandis Dzenītis no Salaspils sporta skolas. Viņš kļuva par Latvijas čempionu trīssoļlēkšanā (14,72), bet kopā ar Ēriku Puzankovu, Rinaldu Valtu Zariņu un Akselu Blanku Salaspils komandas sastāvā ieguva bronzu 4x200 metru skrējienā (1:35,04).

Otro vietu 2000 metru kavēkļu skrējienā jauniešiem izcīnīja Nils Ciglis no Siguldas (6:36,33), 3000 metru skrējienā junioriem trešais bija Kristiāns Upenieks no Ādažiem (9:55,24), bet 300 metru distancē jauniešiem – Artūrs Šķesters no Siguldas (37,46).

Vēl divi pierīdznieki ieņēma vietas uzreiz aiz godalgotā trijnieka – ceturto vietu U20 grupā ieņēma Olaines vieglatlētikas kluba pārstāve Samanta Čunčule lodes grūšanā (11,50) un salaspilietis Aksels Blanks 800 metru skrējienā (1:59,20).

16.un 17.februārī Kuldīgā norisināsies Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā, bet 23.un 24.februārī Rīgā – Latvijas jaunatnes čempionāts U16 vecuma grupā.