Menu
 

Carnikavietis Skujiņš izcīna otro vietu velobrauciena "Tour de la Provence" trešajā posmā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Carnikavietis Skujiņš izcīna otro vietu velobrauciena "Tour de la Provence" trešajā posmā Foto - Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Lielisku panākumu sestdien guvis Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”), kurš izcīnīja augsto otro vietu UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour de la Provence” trešajā posmā. Spraigā finiša spurtā carnikavietis piekāpās tikai pasaules eksčempionam Filipam Žilbēram.

Kā informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā, Francijas pilsētas Marseļas apkārtnē notiekošais UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciens “Tour de la Provence” sestdien turpinājās ar 181,1 kilometru garo un kāpumiem bagāto trešo posmu. Riteņbraucējiem, starp kuriem bija arī četri Latvijas velosportisti, bija jāpievar seši apļi ar vienu izteiktu kāpumu katrā no tiem.

No latviešiem kopvērtējumā pirms pēdējiem posmiem visaugstāk atradās Toms Skujiņš. “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs ieņēma 21. vietu. Tikmēr Krists Neilands (“Israel Cycling aademy”) ieņēma 29. pozīciju. Abi mūsu sportisti atradās visaugstāk no savu vienību velosportistiem.

Trešā posma dienas atrāvienā spēja iesaistītes deviņi riteņbraucēji. Starp tiem arī lietuvietis Ramūns Navardausks (“Delko Marseille Provence KTM”), Toma Skujiņa komandas biedri no “Trek – Segafredo”: Mihaels Gogls un Mateo Mosketi, kā arī Krista Neilanda pārstāvētās vienības austriešu riteņbraucējs Matiass Brendls. Peletons, kura priekšā toni noteica “Groupama FDJ” un citu vienību riteņbraucēji, ļāva atrāvienā esošajiem riteņbraucējiem iegūt nedaudz vairāk kā 3 minūšu lielu pārsvaru.

Apļos pamazām lielā grupa kļuvi skaitliski mazāka. No tās bija spiests atkrist arī mūsu jaunais riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars. Pēdējos divos apļos tika panākti atrāvienā esošie braucēji. Tikmēr lielās grupas priekšā notika ļoti spraiga cīņa, sekojot virknei atrāvienu no favorītu puses. Divus apļus pirms finiša no galvenās grupas atpalika arī Krists Neilands un Viesturs Lukševics.

Pēdējos distances kilometros nokomplektējās 23 sportistu liela līderu grupa. Tajā bija arī Toms Skujiņš. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā Paula Rikarda autodromā. Skujiņš spēja būtu pašā priekšā. Spraigā cīņā latvietis finišēja augstajā otrajā vietā, piekāpjoties tikai leģendārajam beļģu riteņbraucējam, 2012. gada pasaules čempionam un 2017. gada Flandrijas velobrauciena uzvarētājam Filipam Žilbēram (“Deceuninck Quick – Step”). Toms pēdējos metros apsteidza trešās vietas ieguvēju Toniju Galopēnu (“AG2R La Mondiale”). Mūsu sportists ieguva arī pirmos piecus UCI pasaules ranga punktus šajā sezonā.

Viesturs Lukševics un Krists Neilands posmu noslēdza sekotāju grupā, kas finišēja 10 minūtes un 31 sekundi aiz uzvarētāja. Abiem kuldīdzniekiem attiecīgi 63. un 77. vieta. Ēriks Toms Gavars bija spiests izstāties.

Kopvērtējumā pirms rīt gaidāmā noslēdzošā posma Toms Skujiņš no 21. vietas pakāpies uz 15. pozīciju. Līderim Gorkam Izzagirem “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs zaudē 58 sekundes. Krists Neilands atkāpies uz 58. pozīciju (+00:11:46), bet Viesturs Lukševics ir 80. (+00:15:29). Velobraucienu turpina vēl 138 riteņbraucēji.

 “Tour de la Provence” velobrauciens noslēgsies svētdien, kad tiks veikts 162,2 kilometru garais ceturtais posms.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.