Pierīgas basketbola klubiem LBL trīs zaudējumi trijās spēlēs

Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Neveiksmīga nedēļa trim Latvijas Basketbola līgas otrajā un trešajā divīzijā spēlējošajiem Pierīgas klubiem – zaudējumus piedzīvoja gan BK “Ķekava”, gan BK “Carnikava” un Siguldas sporta skolas komanda.

LBL otrās divīzijas pagājušā gada finālistu savstarpējā spēlē BK “Ķekava” savās mājās uzņēma Rīgas Stradiņa universitātes studentus. Laukuma saimnieki, spēlējot bez sava līdera Naura Mieža, diezgan ātri sasniedza desmit punktu pārsvaru (19:9) un otrās ceturtdaļas vidū to palielināja pat līdz 17 punktiem (48:31). Taču tieši šajā brīdī iniciatīva pilnībā pārgāja pretinieku rokās.

RSU komanda vispirms ķekaviešu grozā sameta 11 punktus pēc kārtas, trešās ceturtdaļas vidū izlīdzināja rezultātu (52:52), bet dažas minūtes vēlāk jau paši sasniedza “plus astoņi” (53:61). Spēles pēdējā posmā 17 punktu starpību jau panāca viesi (65:82), un Ķekavas basketbolistu pakaļdzīšanās (80:85 pusotru minūti līdz beigām) panākumus nedeva – 80:89.

BK “Ķekava” sastāvā Artūrs Strēlnieks izcēlās ar 17 punktiem 14 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm, Roberts Pāže guva 15 un Niks Saknītis 11 punktus.

Ķekaviešiem šī bija tikai ceturtā neveiksme sezonas 22 mačos, bet LBL2 otrā posma turnīrā par 1.-12.vietu viņiem ir otra labākā bilance (10-4) aiz “Gulbenes bukiem” (11-3).

LBL trešās līgas turnīrā par 1.-9.vietu BK “Carnikava” trešdien viesojās Iecavā pie BK “Dartija” basketbolistiem. Pēc neveiksmīgas pirmā puslaika vidusdaļas carnikavieši bija nonākuši pamatīgos mīnusos (no 19:20 – 26:42), taču līdz pārtraukumam atspēlēja gandrīz visu deficītu, bet otrajā puslaikā jau pirmajā uzbrukumā izvirzījās vadībā (46:45). Ilgu laiku viesi saglabāja dažu punktu pārsvaru, tomēr pēdējās sešās minūtēs spēja iemest tikai sešus punktus un piedzīvoja zaudējumu 78:82.

BK “Carnikava” sastāvā rezultatīvākie bija Rolands Dovgjallo (20 p.), Dāvis Siliņš (15) un Edijs Veinbergs (12). Ar trim panākumiem 11 spēlēs carnikavieši ieņem astoto vietu.

Turnīrā par 10.-18.vietu sāpīgu zaudējumu savā laukumā piedzīvoja Siguldas sporta skolas komanda. Cīņā pret “Valmiera Glass”/ViA/BSS-3 vienību rezultāta starpība tikai vienu reizi pārsniedza septiņu punktu robežu (51:59), pēdējā uzbrukumā siguldiešiem bija divas iespējas panākt izlīdzinājumu, tomēr abi metieni lidoja grozam secen – 77:79.

Pa 18 punktiem siguldiešu labā guva Ingars Danbergs un Toms Aizupietis, bet Ričards Fedečko savāca 16 punktus, 7 atlēkušās bumbas, 6 rezultatīvas piespēles un 4 pārķertas piespēles. 12 spēlēs Siguldas komandai ir tikai divas uzvaras un priekšpēdējā vieta turnīra tabulā.