BK "Ķekava" basketbolisti piedzīvo piekto zaudējumu pēc kārtas

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas čempioni BK “Ķekava” basketbolisti iekļuvuši pamatīgā neveiksmju joslā – turnīrā par.1.-12.vietu viņi, cīnoties bez sava līdera Naura Mieža, piedzīvojuši jau piecus zaudējumus pēc kārtas un no pirmās vietas turnīra tabulā nepilna mēneša laikā noslīdējuši uz septīto.

Divas neveiksmes ķekavieši cietuši pēdējo divu dienu laikā. Otrdien izbraukuma spēlē pret turnīra līderiem “Gulbenes bukiem” lielākā pirmā puslaika daļa pagāja gluži līdzīgā cīņā, taču īsi pirms pārtraukuma mājiniekiem izdevās panākt desmit punktu pārsvaru (30:40). Izšķirošā izrādījās ceturtā ceturtdaļa, kad sešu minūšu laikā “buki” sameta 37 punktus, ielaida tikai septiņus un panāca 82:57 savā labā. Spēle beidzās ar 19:2 ķekaviešu finiša spurtu, kas gan nepalīdzēja izglābties – 76:84.

Teicams BK “Ķekava” rindās bija Artūrs Strēlnieks, kurš guva 38 punktus (2p.metieni 6/9, 3p.6/9, sodi 8/9), kā arī izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un izdarīja 4 rezultatīvas piespēles. 11 punktus iemeta Edvards Jašuks.

Trešdien viesos pie biznesa augstskolas “Turība” studentiem ķekavieši jau krietni agrāk nonāca mīnusos ar divciparu skaitli (9:19), tomēr otrās ceturtdaļas vidū veica izrāvienu 14:3 un uz brīdi pat izvirzījās vadībā (41:40). Pēc pārtraukuma jau laukuma saimniekiem izdevās gūt deviņus punktus pēc kārtas (50:63), taču arī šīs vēl nebija beigas. Ceturtajā ceturtdaļā Ķekavas basketbolisti starpību samazināja līdz četriem punktiem (71:75), pusotru minūti līdz beigām līdz trim (85:88), tomēr izšķirošajos brīžos viesus pievīla precizitāte – 87:94.

Arī šajā mačā BK “Ķekava” līdera lomu uzņēmās A.Strēlnieks – 32 punkti, 7 atl.bumbas un 6 piespēles. Robertam Pāžem 21 punkts, 7 piespēles un 4 bumbas, Mārtiņam Zemturim 12 punkti.

LBL2 turnīra tabulā ķekavieši pēc zaudējumu sērijas noslīdējuši uz septīto vietu – 10 uzvaras 18 spēlēs. Otrajā posmā viņiem atlicis aizvadīt četrus mačus. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies 16 labākie klubi.