"SĀC" florbolisti jau pusfinālā, "Ulbroka" vēl tikai pusceļā

Ieilgusi Latvijas florbola virslīgas čempionāta ceturtdaļfināla sērija, kurā pamatturnīra uzvarētāji “Betsafe Oxdog Ulbroka” un astotās vietas ieguvēji florbola klubs “Valmiera” pēc pirmajām četrām spēlēm cīnās neizšķirti 2:2. Latvijas pirmās līgas pusfinālam kvalificējies florbola klubs “SĀC”, bet dāmu virslīgās divas uzvaras nedēļas nogalē svinēja “FK Ķekava” florbolistes.

Virslīgas ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē sestdien Valmierā mājinieki pirmie izvirzījās vadībā, taču turpinājumā cīņa aizgāja vienos vārtos – Ulbrokas komanda svinēja graujošu uzvaru 12:2 (Nikam Ķuzulim 3+0, Rolandam Kovaļevskim 2+0, Laurim Zaicevam 1+3).

Ceturtajam mačam svētdien – tieši tāpat kā pirms nedēļas Ulbrokā – jau bija pavisam cits raksturs. Pamatlaikā viesi zaudētājos nebija ne reizi, taču nespēja nosargāt divu vārtu pārsvaru (4:2). Valmierieši pamatlaikā nosargāja neizšķirtu, bet pēcspēles metienu sērijā uzvarēja 2:1 – 5:4 mačā un 2:2 ceturtdaļfināla sērijā līdz četrām uzvarām. Ulbrokas kluba labā divus vārtus guva Rolands Kovaļevskis.

Tas nozīmē, ka 16.martā Ulbrokā paredzētā piektā spēle nebūs pēdējā, un dienu vēlāk sāncenši vēlreiz tiksies Valmierā.

Latvijas pirmās līgas čempionāta pusfinālā iekļuvuši florbola klubs “SĀC” (Saulkrasti, Ādaži, Carnikava) spēlētāji, kuri sestdien trešo reizi apspēlēja Cēsu “Lekrings-1” vienību – 8:3. Pēc divām trešdaļām viesu pārsvars bija minimāls (4:3), taču cīņas pēdējā cēlienā vārtus guva tikai viņi (Tomam Dālem 4+0, Jēkabam Kristam Vīmanim 2+0, Alvim Dālem 0+3).

Pusfinālā FBK “SĀC” sacentīsies ar pirmās līgas Rietumu grupas uzvarētājiem “Irlava/Avant” florbolistiem. Sērija ritēs līdz trim uzvarām, pirmā spēle 23.martā pretinieku laukumā.

Tuvojoties Latvijas dāmu virslīgas čempionāta pamatturnīra beigām, turpinās triju klubu cīņa par pirmo vietu tabulā, kas nozīmētu pusfinālā pretiniecēs iegūt relatīvi vājāko “Ķekavas Bulldogs” komandu. Nedēļas nogalē maksimālo panāca “FK Ķekava” florbolistes, pārliecinoši pieveicot abas turnīra pastarītes un savācot sešus punktus.

Sestdien ķekavietes viesos ar 20:4 sagrāva Cēsu “Lekringu” (Aurēlijai Zariņai 4+2, Klintai Mārtiņjēkabai un Ievai Bušmanei pa 3+1,Linda Dadajevai 2+3). Un arī svētdien mačā pret “Ķekavas Bulldogs” pretiniecēm ļāva iemest goda vārtus tikai trešajā periodā, kad pašas bija piebērušas vārtus pilnus – 13:1 (Paulai Metālai 3+2, Ievai Bušmanei 3+1).

Turnīra tabulā pa 34 punktiem ir “FK Ķekava” un Kocēnu “Rubenei”, taču ķekavietēm atlikusi vairs tikai viena, bet viņu sāncensēm divas spēles. Trešās ar 29 punktiem un trim atlikušām spēlēm ir “NND Rīga” florbolistes. “Ķekavas Bulldogs” ir 10 punkti un trīs spēles rezervē.

Divas spēles ar Pierīgas komandu piedalīšanos aizvadītas Rīgas atklātajā florbola čempionātā, un abās tika piedzīvoti zaudējumi. Turnīra “Saulkalnes” florbolisti vārtu guvumiem pārbagātā cīņā negaidīti piekāpās “Blindsave” vienībai 14:17 (Pēterim Freimanim 4+3, Kārlim Baronam, Edmundam Lauvam un Patrikam Briežem pa 3+2), bet florbola klubs “Baloži” kapitulēja “BRGD/Impar” komandai 8:19 (Emīlam Šveicaram 2+1, Endijam Umbertam Barrusam 2+0).

Divas kārtas līdz A divīzijas turnīra beigām “Saulkalne” ir pirmajā vietā (54 punkti), FK “Carnikava” otrajā (51), FK “Ikšķile” trešajā (40) un FBK “Baloži” sestajā vietā (15 p.).