Mārupes volejbolistēm – Nacionālas līgas sudrabs, "Babīte" paliek tukšā

Foto - Latvijas Volejbola federācija Foto - Latvijas Volejbola federācija

Nacionālās dāmu volejbola līgas finālsērijā nedēļas nogalē Mārupes sporta centra komanda divreiz piekāpās Rīgas Stradiņa universitātes/Minusas volejbola skolas komandu un ierindojās otrajā vietā. Sērijā par trešo vietu divus zaudējumus piedzīvoja sporta kluba “Babīte” volejbolistes un palika ceturtajā vietā.

Sestdienas pirmajā spēlē šāgada Latvijas kausa ieguvējas mārupietes zaudēja pirmajos divos setos, trešā seta vidū ar pieciem punktiem pēc kārtas, bet ceturtajā nespēja atspēlēt jau seta sākumā iegūto piecu punktu deficītu – zaudējums 1:3 (-20, -17, 19, -21). Mārupes komandas labā Marta Ozoliņa guva 15, Monta Urbāne 13 un Agija Sidorova 11 punktus.

Fināla cienīgs sanāca atbildes mačs svētdien Mārupē. Laukuma saimnieces divreiz izvirzījās vadībā pa setiem, divreiz pretinieces panāca izlīdzinājumu un beigās izrādījās pārākas arī izšķirošajā piektajā setā – Mārupei zaudējums 2:2 (22, -17, 22, -19, -8). Montai Urbānei 21 un Agijai Sidorovai 12 punkti.

Jau otro gadu pēc kārtas bez medaļām paliek 2017.gada Nacionālās līgas čempiones sporta kluba “Babīte” volejbolistes. Pamatturnīra uzvarētājas pusfinālā divreiz piekāpās RSU/MVS komandai, bet sērijā pār trešo vietu – Latvijas Universitātes studentēm.

Sestdien pirmajā mačā viņas pārliecinoši uzvarēja pirmajā setā, otrajā un trešajā zaudēja, bet ceturtajā atkal vinnēja un izlīdzināja rezultātu. Izšķirošajā piektajā setā Babītes komanda bija ieguvusi triju punktu pārsvaru (9:6), tomēr tad zaudēja piecus punktus pēc kārtas un zaudēja 2:3 (13, -20, -24, 20, -12). Liene Šimkuse guva 22 punktus, Līva Brīvule un Sandra Breikša pa 16 punktiem.

Svētdien atbildes mačā Babītes sporta kompleksā Piņķos mājinieces labi sāka, taču pirmajā setā pēc 18:10 pamanījās zaudēt 23:25. Otrā seta galotnē atkal pārākas bija LU studentes, trešajā, nonākušas divu punktu attālumā no zaudējuma sērijā, SK “Babīte” volejbolistes tomēr uzvarēja, bet ceturtajā atkal pārākas izrādījās viešņas – 1:3 (-23, -20, 23, -22) un 0:2 sērijā. Liene Šimkuse guva 28, Sandra Breikša 18 un Līva Brīvule 11 punktus.

Abām Pierīgas komandām vēl priekšā izslēgšanas turnīrs Latvijas čempionātā.