Menu
 

Siguldā pasniegtas novada "Gada balvas sportā 2018" Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv/Sigulda.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Piektdien kultūras centrā “Siguldas devons” svinīgā ceremonijā “Siguldas novada Gada balva sportā 2018” par nozīmīgiem sasniegumiem tika godināti labākie Siguldas novada sportisti, sporta skolotāji un treneri.

Šogad novada sportisti un sporta darbinieki saņēma balvas 17 nominācijās trīs kategorijās – augsto sasniegumu sportā, bērnu un jauniešu sportā, kā arī amatieru un tautas sportā, vēsta novada pašvaldībā. Pretendentus balvai varēja izvirzīt jebkurš Siguldas novada iedzīvotājs, sporta organizācija vai cita iestāde, aizpildot anketu par kandidāta sasniegumiem 2018. gadā. Izvirzītos kandidātus izvērtēja komisija.​

Apbalvojumu nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” saņēma Maruta Mitrevica par orientēšanās sporta attīstības aizsākšanu Siguldas novadā, iesaistot orientēšanas sportā daudzus Siguldas bērnus un jauniešus. Pirms 45 gadiem (1974. gadā) Maruta Mitrevica uzsāka orientēšanās sporta apmācību Siguldas apkārtnes bērniem un jauniešiem, paverot iespējas siguldiešiem  iepazīt šo sporta veidu un pārstāvēt Latviju un Siguldu starptautiska mēroga sacensībās, kā arī vēlāk darboties kā orientēšanās sacensību organizatoriem. 2018.gadā Siguldā notika pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kas ieguva augstāko Starptautiskās orientēšanās federācijas novērtējumu. Tā rīkošanā tika iesaistīti daudzi Siguldas novada orientieristi, kuri savas orientēšanās gaitas uzsākuši pie Marutas Mitrevicas, tai skaitā pasaules čempionāta direktors Jānis Lazdāns.

Augsto sasniegumu sporta kategorija

“Gada sportiste” – skeletoniste Lelde Priedulēna un treneris Mareks Mezencevs;

“Gada sportists” – bobslejists  Jānis Strenga un treneru komanda Sandis Prūsis, Jānis Ozols.
 Bērnu un jauniešu sporta kategorija

“Gada jaunā sportiste” – kalnu slēpotāja Patrīcija Ansonska un trenere Sandra Meldere;

“Gada jaunais sportists” – basketbolists Dāvids Vīksne un treneris Artūrs Visockis-Rubenis;

“Gada komanda” – Siguldas Sporta skolas komanda taku skrējienu seriālā “Stirnu buks” (Bruno Bilāns, Leo Bilāns, Arno Pušņins, Lūkass Pušņins, Jānis Kravalis, Emīls Kravalis, Jānis Stūrītis, Martins Stūrītis, Keita Marcinkēviča, Līna Gaile) un treneri Kaspars Kārkliņš, Ieva Meldere, Gunta Blūmiņa

“Gada sporta skolotājs” – Diāna Meirāne, Siguldas 1. pamatskolas sporta skolotāja.
Amatieru un tautas sporta kategorija

“Gada sportiste”  – skrituļslidotāja Marta Garā;

“Gada sportists” – tuvcīņas mākslas meistars Guntis Gruzniņš;

“Gada komanda” – Siguldas novada veterānu futbola komanda;

“Neatlaidība sportā” – aktīva sporta pasākumu dalībniece Anita Zālīte;

“Gada sporta pasākums” – 35. Pasaules čempionāts orientēšanās sportā;

“Aktīvākā sporta organizācija” – biedrība ““Sporta klubs “Pantera””.

Tika godināti arī Siguldas novada jaunieši, kuri ieguvuši pirmās vietas Latvijas čempionātos astoņos dažādos sporta veidos – kopumā vairāk nekā 40 jaunie sportisti: vieglatlēti Artis Podziņš, Renārs Jumiķis, Marta Balanasa, Jānis Kravalis, Emīls Bangevics, Estere Vīksne un Jānis Stūrītis, kalnu slēpotāji Elza Saļņikova, Frīda Saļņikova, Samanta Līcīte, Diāna Daukšte, Patrīcija Ansonska, Emīls Indriksons un Rūdolfs Beķeris; badmintonisti Anna Kupča, Alens Zandovskis, Amanda Azarova, Dāvis Strazdiņš, Ričards Līdaks, Marta Brengule, Diāna Aleksejeva, Arta Priedniece, Anete Priedniece, Liāna Lenceviča un Madara Mackēviča (arī dambretē); dambretisti Madara Mackēviča, Ance Zālmane, Bruno Kančs un Hugo Lelis; distanču slēpotāji Bruno Bilāns, Kristaps Paio, Dāvis Kalniņš un Kristīne Brunere; kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Gints Bērziņš, Lelde Pāķe, Kaspars Rinks un Fēliks Grantiņš, kā arī orientierists Nils Ciglis un pludmales volejbolists Gustavs Auziņš.

“Siguldas novada Gada balvas sportā” apbalvojuma koncepciju veidojuši Krišs Salmanis un Ingus Josts. Balvas radītas Siguldas uzņēmumā “Koka varde” ar meistara Guntara Andersona rokām. Tā simbolizē Siguldas apkārtnes dabas un vēstures vērtības, kā arī siguldiešu aizrautību. Stilizēta liesma, kas simbolizē gan katra sportista, trenera vai sacensību organizatora degsmi, gan sporta augstāko mērķi – olimpiskās spēles. Dizainā izmantots latviskākais materiāls – koks, kura apstrādei izmantota maza skaita daudzstūru metode.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.