Ķekavas basketbolisti uzvar ceturtdaļfināla spēlē, carnikaviešiem zaudējums astotdaļfinālā

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas ceturtdaļfināla pirmajā mačā dramatisku uzvaru svinēja BK “Ķekava” basketbolisti, bet LBL trešajā divīzijā zaudējumu piedzīvoja basketbola klubs “Carnikava”.

BK “Ķekava” izbraukumā tikās ar biznesa augstskolas “Turība” vienību. Laukuma saimnieki spēli sāka ar 9:0 izrāvienu, kas izrādījās viņu lielākais pārsvars visā spēlē. Vēl pirmajā ceturtdaļā ķekavieši pārņēma vadību (21:20) un pirmā puslaika beigās jau paši sasniedza 10 punktu pārsvaru (37:27).

Vēl četras minūtes līdz pamatlaika beigām BK “Ķekava” pozīcijas šķita gluži drošas (72:63), taču “Turības” studenti starpību ne tikai likvidēja, bet sešas sekundes līdz finālsirēnai pēc precīza tālmetiena un soda metiena izvirzījās vadībā 79:77. Tomēr pēdējā uzbrukumā roka nenotrīcēja Mārtiņam Šteinbergam, kurš sekundi līdz beigām realizēja tālmetienu – 80:79 BK “Ķekava” labā.

Uzvarētājiem Edgars Štelmahers guva 28 punktus, Roberts Pāže 16 un Mārtiņš Šteinbergs 15 punktus. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks 2.aprīlī Ķekavā.

LBL trešās divīzijas astotdaļfināla sērijas pirmajā mačā BK “Carnikava” basketbolistu pretinieki bija “Jēkabpils lūši”. Otro posmu carnikavieši aizvadīja deviņu spēcīgāko komandu turnīrā, bet jēkabpilieši – deviņu vājāko klubu turnīrā. Taču pamatturnīru Carnikavas komanda beidza ar bilanci 3-13, turpretī “lūši” – ar 14-2.

Tas, ka carnikaviešus diez vai varēs uzskatīt par favorītiem, pierādīja jau spēles sākums, kad viņi uz katriem laukuma saimnieku diviem punktiem spēja atbildēt tikai ar vienu, un otrās ceturtdaļas vidū Jēkabpils komandas pārsvars sasniedza 38:19. Uz brīdi viesi atjaunoja intrigu (38:27), tomēr laukuma saimnieki prasmīgi noturēja spēles grožus savās rokās un vienubrīd sasniedza pat 30 punktu pārsvaru (81:51), ko Carnikavas basketbolisti mača pēdējā nogrieznī tikai spēja sadeldēt – 65:85.

Jānis Ābols viesu rindās izcēlās ar 33 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, 23 punkti Dāvja Siliņa kontā. 20 punktu deficīts Pierīgas klubam diez vai ļauj būt lielam optimismam pirms 2.aprīlī Carnikavā paredzētas atbildes spēles. Uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā.