Salaspils handbolistes sper soli pretī finālam, Ulbrokas handbolisti apstājas ceturtdaļfinālā

Ulbrokas sporta kluba handbola komanda. Foto - Latvijas Handbola federācija Ulbrokas sporta kluba handbola komanda. Foto - Latvijas Handbola federācija

Latvijas handbola čempionāta izslēgšanas turnīru spēles nedēļas nogalē aizvadījušas divas Pierīgas komandas. Ar uzvaru handbola virslīgas pusfināla sēriju sestdien sāka Salaspils sporta skolas handbolistes, bet Ulbrokas sporta kluba handbolistiem “play off” cīņas beigušās svētdien līdz ar zaudējumu ceturtdaļfināla mačā.

Sestdien Salaspils sporta namā notiks Latvijas dāmu handbola čempionāta pusfināla pirmā spēle, kurā mājinieces uzņēma Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentes. Pēc sekmīgi aizvadītas pirmā puslaika vidusdaļas Salaspils sporta skolas handbolistes panāca pirmo nozīmīgo pārsvaru (11:6), ko līdz pārtraukumam palielināja vēl par diviem vārtiem (15:8). Otrā puslaika sākumā starpība sasniedza jau deviņus golus (18:9), un atlikušajā laikā viešņām reālu iespēju atspēlēties nebija – 25:18.

Uzvarētājām Renāte Salmane guva 9, Linda Borisanova 5, Dace Potapova un Anastasija Agarkova pa 4 vārtiem. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām paredzēta 6.aprīlī, bet trešā, ja būs nepieciešams, 9.aprīlī Salaspilī.

Latvijas pirmās līgas pamatturnīru Ulbrokas sporta kluba handbolisti un “Jūrmalas sports” otrā komanda pabeidza ar vienādu punktu skaitu, taču vienu pozīciju augstāk (ceturtajā vietā) ierindojās ulbrokieši, kas viņiem deva laukuma priekšrocības ceturtdaļfināla sērijas vienīgajā spēlē.

Līdzīgi kā dāmu spēlē Salaspilī, arī Ulbrokā pirmā puslaika vidū kādai no komandām izdevās iegūt piecu vārtu pārsvaru, šinī gadījumā – viesiem jūrmalniekiem (5:10). Taču nākamo desmit minūšu laikā mājinieki atspēlējās (13:13), turpinājumā Ulbrokas handbolisti vēl vairākas reizes atspēlēja triju vārtu deficītu, bet astoņas minūtes līdz beigām beidzot arī izvirzījās vadībā (23:22).

“Jūrmalas sports” nekavējoties atbildēja ar trim precīziem metieniem, bet laukuma saimnieki no pēdējiem sešiem metieniem spēja realizēt tikai vienu un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 24:25, kas noslēdza viņu sezonu. Pa septiņiem vārtiem Ulbrokas sporta kluba labā iemeta Mareks Koroļkovs un Andris Vītols, četrus – Andris Lazda.