BK "Ķekava" basketbolisti iekļūst LBL otrās divīzijas turnīra pusfinālā, Salaspils handbolistes – virslīgas finālā

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ar grūtībām pārspējuši biznesa augstskolas “Turība” komandu ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā trešajā spēlē, Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas pusfinālā sestdien iekļuvuši basketbola kluba “Ķekava” spēlētāji. Cīņā par vietu finālā pašreizējo LBL2 čempionu pretinieki būs BK “Jelgava”/LLU basketbolisti.

Sērijas izšķirošajā trešajā spēlē viesos ķekavieši sekmīgi sāka (8:2), taču “Turības” studenti rezultātu ātri izlīdzināja (10:10), un turpinājumā pārmaiņus vadībā izvirzījās te viena, te otra komanda. Trešās ceturtdaļas vidū mājinieki ieguva septiņu punktu pārsvaru (54:61), un labu brīdi starpība turējās 4-7 punktu robežās.

Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām BK “Ķekava”, kas visu maču aizvadīja tikai sešu vīru sastāvā, vēl zaudēja 71:77, taču pamanījās ne tikai panākt izlīdzinājumu, bet, vairākas minūtes pēc kārtas nosargājot savu grozu neskartu, arī izvirzīties vadībā (81:77) un pēdējās sekundēs nosargāt uzvaru – 83:79 un sērijā 2:1.

Lielisku spēli Ķekavas kluba rindās aizvadīja Roberts Pāže – viņa kontā 37 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Niks Saknītis, laukumā pavadot visas 40 minūtes, iemeta 16 punktus, Niks Saknītis – 12 punktus, bet Mārtiņš Šteinbergs, spēlējot bez maiņām, izcēlās ar 11 punktiem, 11 bumbām un 4 piespēlēm.

Jāatgādina, ka sērijas pirmajā spēlē ķekavieši uzvarēja 80:79, bet otrajā “Turība” revanšējās (79:91), līdz ar to visos trijos mačos uzvaras guva viesi.

Pusfināla sērijā līdz divām uzvarām BK “Ķekava” sacentīsies ar pamatturnīra otrās vietas ieguvēju BK “Jelgava”/LLU vienību. Regulārajā sezonā savstarpējās spēlēs katra komanda guva pa vienai uzvarai, turklāt arī šinī gadījumā laukuma saimnieki abos mačos piedzīvoja zaudējumus.

Uzvaru Latvijas dāmu handbola čempionāta pusfinālā sērijā pār Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentēm svinēja Salaspils sporta skolas handbolistes. Sestdien otrajā spēlē Rīgā pēc līdzīga cīņas sākuma salaspilietes panāca triju vārtu pārsvaru (10:7), uzreiz pēc tam nonāca zaudētājās (10:11), bet tad atkal atbildēja ar četriem precīziem metieniem pēc kārtas (14:11).

Turpinājumā vairākas reizes LSPA komanda triju vārtu deficītu samazināja līdz minimumam, bet izšķirošo pārsvaru Salaspils handbolistes panāca otrā puslaika vidū, kad no 18:17 aizskrēja līdz 25:19. Beigu rezultāts – 28:21. Salaspils komandas rindās rezultatīvākās bija Agrita Bērtiņa (10), Anastasija Agarkova (6), Ērika Sirsniņa (5) un Linda Borisanova (4).

Finālā, kas ritēs līdz divām uzvarām, salaspiliešu pretinieces būs Jēkabpils sporta skolas audzēknes, kuras svētdien izšķirošajā trešajā pusfināla spēlē pārspēja Ludzas “Latgolu”. Kā zināms, jēkabpilietes uzvarēja čempionāta pamatturnīrā, bet salaspilietes bija otrās. No šīs sezonas četrām savstarpējām spēlēm trijās uzvarējušas jēkabpilietes.